Reklama

5 powodów dlaczego warto inwestować w metale szlachetne

Wysoka inflacja oraz wojna w Ukrainie sprawiły, że coraz więcej osób w naszym kraju interesuje się alternatywnymi metodami inwestowania kapitału.

Jeśli Ty także do nich należysz, to posiadane przez siebie oszczędności możesz ulokować w metale szlachetne. Do najczęściej wybieranych w celach inwestycyjnych szlachetnych kruszców zalicza się oczywiście złoto. Swój kapitał możesz zainwestować także w srebro, którego notowania są coraz wyższe. Oba te metale dostępne są w postaci monet i sztabek. Możesz postawić także na pallad, platynę albo rod.

1.Stabilna i bezpieczna forma inwestowania

Inwestowanie w metale szlachetne nie bez powodu cieszy się popularnością: jest to przede wszystkim inwestycja bardzo bezpieczna. Ryzyko, że notowania metali szlachetnych będą równe zeru, jest praktycznie wykluczone. Jest to również inwestycja bardzo stabilna: w odróżnieniu od akcji oraz obligacji w czasach kryzysu na pewno nie stracą one na wartości, a wręcz przeciwnie. Wielu analityków, których specjalnością są alternatywne metody inwestowania jest zdania, że w krótkim czasie nastąpi wzrost notowań wszystkich metali szlachetnych.

2.Dobra ochrona przed inflacją i innymi nieprzewidzianymi sytuacjami

Kupując metale szlachetne, możesz skutecznie ochronić swoje oszczędności przed konsekwencjami inflacji. Gdy kondycja gospodarki się pogarsza, w oddali coraz wyraźniej rysuje się recesja, zakup złotych bądź srebrnych monet bulionowych albo sztabek i trzymanie w nich oszczędności to najlepszy sposób, aby nie straciły one wartości. Lokując kapitał w metale szlachetne, zabezpieczysz go na wypadek wielu jeszcze innych nieprzewidzianych sytuacji. Są one stabilnymi formami przechowywania posiadanych przez Ciebie aktywów.

3.Łatwość przechowywania i transportu

Metale szlachetne możesz przechować z łatwością: złoto i srebro w postaci sztabek bądź monet możesz umieścić w bankowej skrytce. Możesz też powierzyć je na przechowanie sprawdzonemu dealerowi, u których je zakupiłeś, możesz trzymać je we własnym domu. W razie potrzeby z łatwością je przetransportujesz. Metale szlachetne są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie substancji chemicznych, co sprawia, że nie musisz się martwić, że podczas transportu ulegną one zniszczeniu.

4.Dywersyfikacja portfela

Jeżeli chcesz dobrze zabezpieczyć swój kapitał przed inflacją, obawiasz się recesji, zadbaj o dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego: ulokuj część posiadanych przez siebie aktywów w metale szlachetne. Sytuacja na rynkach finansowych i gospodarczych nie wpływa na ich notowania – dlatego jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko częściowej lub całkowitej utraty kapitału, wprowadź do niego metale szlachetne.

5.Duży wybór

Do wyboru masz różne metale szlachetne: najbardziej popularne jest złoto, takie jak np. w tym sklepie: https://flyingatom.gold/10-zloto i srebro. Możesz zainwestować także w platynę, pallad lub najmniej popularny rod. Każdy z tych metali ma swoje wyjątkowe cechy, a inwestowanie w każdy z nich przynosi inne korzyści – dlatego też możesz wybrać ten rodzaj szlachetnego kruszcu, który najlepiej rokuje na przyszłość i który przyniesie Ci największy zysk.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*