Reklama

35-latek dźgnął swoją partnerkę, a następnie pomógł taksówkarzowi przenieść ją do auta

Fot. KMP w Rybniku.

Ł. K.
Próbował zabić swoją partnerkę, a następnie wyprowadził ją z domu i pomógł taksówkarzowi przenieść ją do samochodu. 35-latek z Rybnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Kilka dni temu rybnicka komenda opublikowała zdjęcie mężczyzny, który miał próbować zabić kobietę. Informacja o tym, że Dawid G. jest poszukiwany i może być niebezpieczny rozeszła się szeroko. „Proszę zachować ostrożność i nie próbować zatrzymać go na własną rękę” – apelowali mundurowi. Krótko po publikacjach w mediach policja poinformowała o jego zatrzymaniu 31 października o godzinie 22.00.

To prawie dokładnie 24 godziny po tym, jak w mieszkaniu w jednym z bloków w centrum Rybnika próbował zabić swoją partnerkę. 30 października około godziny 22.30. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem, ugodził ją nożem w okolicy klatki piersiowej. 26-latka w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Jak ustalił TVN24, kobietę prowadzoną przez mężczyznę zauważył taksówkarz, który „otrzymał w niedzielę zlecenie, aby o 22.30 pojechać na ulicę Cmentarną”. Po dojeździe na wskazane miejsce zobaczył dwójkę osób wychodzących z bloku. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się, uniósł kobietę i oparł o ścianę budynku. Świadek podbiegł do nich i razem z partnerem przeniósł ją do taksówki. Taksówkarz wezwał pogotowie, a mężczyzna uciekł. Od tamtego momentu 35-latek ukrywał się przed policją. Funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu na terenie powiatu wodzisławskiego. Pomagał mu jego 34-letni kolega, który również został zatrzymany.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj rybnicki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Rybnika na okres 3 miesięcy. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. 35-latek nie przyznał się do winy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*