Reklama

259 projektów w Budżecie Obywatelskim. Ruszyło głosowanie

Pumptrack na os. Witosa, fot. Radosław Kaźmierczak.

Redakcja
Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Przez dwa tygodnie mieszkańcy Katowic mogą wybrać najlepsze, ich zdaniem, pomysły. Do wyboru jest 259 zadań.

IX edycja Budżetu Obywatelskiego w Katowicach wkracza w decydujący etap. W tym roku mieszkańcy zgłosili łącznie 323 propozycje. Po weryfikacjach i odwołaniach do głosowania trafiło w sumie 259 zadań. 29 z nich to projekty ogólnomiejskie, a 230 lokalne. Lista projektów, na które można głosować, jest dostępna TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przedszkola, szkoły, biblioteki i… rzeźba Krzysztofa Krawczyka. Na co będzie można głosować w Budżecie Obywatelskim 2022

Każdy mieszkaniec dysponuje trzema głosami na zadania ogólnomiejskie i trzema głosami na zadania lokalne. Głosować można wyłącznie raz. Jeżeli ktoś odda swoje głosy tylko na zadania z jednej kategorii, np. na projekty ogólnomiejskie, nie oddając głosów na żaden projekt lokalny, to po potwierdzeniu oddania swoich głosów SMS-kodem, nie będzie mógł już uzupełnić głosowania. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Katowic, bez względu na wiek. Automatycznie w systemie głosowania znajdują się osoby, które w dniu 24 sierpnia 2022 roku były zameldowane w Katowicach i posiadały nadany nr PESEL. Osoby, które nie posiadają nr PESEL bądź są mieszkańcami niezameldowanymi w Katowicach, mogą dopisać się do rejestru osób uprawnionych do udziału w głosowaniu w Punkcie Konsultacyjnym Budżetu Obywatelskiego, który mieści się przy Rynku 13, pok. 205, w dniach i w godzinach pracy urzędu przez dwa tygodnie trwania głosowania (punkt jest czynny od pon. do śr. w godz. 7.30-15.30, w czwartki od 7.30 do 17.00 i w piątki między 7.30 a 14.00). Żeby się zarejestrować, należy wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość mieszkańca oraz wypełnić oświadczenie, którego wzór będzie dostępny na miejscu.

Głosowanie odbywać się będzie przede wszystkim drogą elektroniczną. Instrukcja dostępna jest TUTAJ. Żeby zagłosować online trzeba przejść do panelu dostępnego TUTAJ. Dla osób, które z różnych względów nie mogą samodzielnie zagłosować online w każdej dzielnicy uruchomione zostaną Stacjonarne Punkty Głosowania. Wykaz punktów i godziny otwarcia dostępne są TUTAJ.

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego głosowanie potrwa do piątku, 23 września.


Tagi:

Komentarze

  1. koala 10 września, 2022 at 3:52 pm - Reply

    Ja zagłosuje na przejazd rowerowy na Dębie. To skandal że miasto samo takich inwestycji nie przeprowadza.

Dodaj komentarz

*
*