Reklama

Trwają prace na ul. Stawowej. Miasto przetestuje nawierzchnię

Ł. K.
Na ul. Stawowej została ułożona granitowa kostka, która ma zostać wykorzystana przy przebudowie ul. Dworcowej. Przez kilka miesięcy materiał będzie testowany. Chodzi o sprawdzenie jak będzie się zachowywał w naszym klimacie oraz przy ruchu samochodów.

O tym, że na Stawowej będzie testowana granitowa nawierzchnia, pisaliśmy we wtorek. Dziś na niewielkim fragmencie deptaka pracownicy MZUiM ułożyli 5 m kw. tzw. płyt porfirowych.

To materiał sprowadzony z Włoch. Metr kwadratowy kosztuje 400 zł. Grubość płyt to 8-11 cm. Są różnych rozmiarów.

Test nawierzchni to przygotowanie do przebudowy ul. Dworcowej. Trwają uzgodnienia z projektantami z biura AIR Jurkowscy. Kwestia posadzki nadal nie jest rozstrzygnięta. Poletko na ul. Stawowej ma pomóc urzędnikom w podjęciu decyzji. Na razie nie wiadomo jak długo testowany będzie materiał. Niewykluczone, że poletko będzie funkcjonowało nawet przez rok.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij