Reklama

Sztuczna Rawa bez wody. W fontannie zostaną zamontowane barierki

Strażacy wypompowali dziś rano wodę z fontanny tzw. sztucznej Rawy. To jednak wcale nie oznacza, że to już koniec sezonu. Fontanna zostanie napełniona raz jeszcze. Przy okazji zostaną w niej zamontowane niewielkie barierki.

Jak mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, gdyby spuszczać wodę tradycyjną metodą, mogłoby to trwać nawet 30 godzin. – Dlatego poprosiliśmy o pomoc strażaków. Przy wykorzystaniu ich pomp, cała operacja potrwa dwie, trzy godziny – mówi Wołosz.

Dodaje, że spuszczenie wody było konieczne, bo była już zanieczyszczona. Trzeba też wyczyścić nieckę fontanny. Przy okazji, pod przepustami na środku fontanny mają zostać zamontowane niewielkie barierki. Chodzi o to, żeby wchodzące do wody dzieci (co w upalne dni jest bardzo częste) nie miały fizycznej możliwości, żeby tam wpaść.

Po zakończeniu montażu, fontanna znów zostanie napełniona wodą. Jej pojemność to około 100 m sześć. To już druga wymiana wody w tym sezonie.

JK

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij