Reklama

Sprawcy kradzieży figurki ze Szlaku Ślonski Godki zatrzymani

G. Ż.
Katowicka policja zatrzymała sprawców kradzieży jednej z figurek Szlaku Ślonski Godki. Funkcjonariusze zatrzymali też pasera, który sprzedał figurkę w skupie złomu. Wszyscy sprawcy to osoby bez stałego miejsca zamieszkania. Przyznali się do winy.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 46 i 53 lat ukradli figurkę Gelda, która stała przy DH Zenit. Sfinansował ją bank Credit Agricole. Postać „Gelda”, symbolizująca Karola Godulę, zniknęła krótko po tym jak się pojawiła, w nocy z 25 na 26 kwietnia. Złodzieje poprosili znajomego 40-latka, żeby sprzedał mosiężną postać w skupie złomu. To właśnie on usłyszał zarzut paserstwa. Figurka została odnaleziona, ale na razie nie wróciła na swoje miejsce.

Nadal trwają poszukiwania sprawców kradzieży dwóch innych figurek, które zniknęły z ul. Mariackiej i ul. św. Jana.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij