Reklama

Pierwszy biurowiec .KTW otwarty i wynajęty w 60%. Na drugi trzeba będzie poczekać

Ł. K.
Biurowiec w centrum Katowic został dzisiaj oficjalnie otwarty. Pierwsi najemcy .KTW prowadzą już prace wykończeniowe swoich biur. Najwcześniej do budynku wprowadzi się międzynarodowa korporacja świadcząca usługi doradcze i audytorskie. W biurowcu pozostało jeszcze 40% wolnej powierzchni. Budowa drugiej wieży .KTW to na razie tajemnica.

Większa część budynku już jest wynajęta. Jednak nadal nie zostały podpisane umowy na 40 % powierzchni biurowca. – W naszym biznesplanie zakładaliśmy, że proces komercjalizacji w momencie otwarcia budynku będzie maksymalnie 50%. Przynajmniej w tym momencie, jak rozpoczynaliśmy inwestycję, raporty mówiły, że w miastach regionalnych tej skali budynki nie są skomercjalizowane powyżej 50%. Nie komercjalizujemy na siłę, robimy to bardzo rozważnie. Rozmawiamy z partnerami, z którymi chcemy nawiązać bardzo długoterminowe kontakty – mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate. Największym najemcą będzie Fujitsu. Gigant z branży IT zajmie aż 4 piętra (od dziewiątego do dwunastego, łącznie ok. 6 tys. m kw.). Firma jest na zaawansowanym etapie adaptacji powierzchni pod swoje biura. Global Delivery Center firmy zostanie otwarte najprawdopodobniej w lipcu. Kilka pięter niżej swoją siedzibę otworzy EY (o powierzchni ok. 915 m kw.). Międzynarodowa korporacja zajmuje się usługami w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego. Prace na siódmej kondygnacji .KTW powoli dobiegają końca. Biuro EY ma zacząć działać za miesiąc, najprawdopodobniej 15 czerwca. Na razie TDJ Estate nie zdradza nazw kolejnych firm, które wynajmą pozostałą powierzchnię. Do tej pory potwierdzonymi najemcami są jeszcze: Teleperformance Poland (1480 m kw.) i Gastromall Group (480 m kw.). Wiadomo, że toczą się rozmowy z potencjalnymi najemcami. Na I piętrze biurowca może powstać centrum medyczne o pow. 800 m kw. Jednak kontrakt jeszcze nie został podpisany.

Cały budynek to 20 tys. m kw. powierzchni komercyjnej (1500 m kw. na parterze) i biurowej. W podziemiu biurowca znajduje się 3-kondygnacyjny parking, który pomieści 240 samochodów. Pracowników dojeżdżających tu do pracy będzie znacznie więcej. – My spełniamy parametry budynków, które są realizowane w ścisłych centrach miast regionalnych czy też w Warszawie. Stawiamy tutaj na zintegrowany transport, który jest bardzo mocno rozwijany w Katowicach. Chcemy współpracować z miastem, aby stwarzać alternatywne możliwości parkowania. Sądzę, że jakieś propozycje w przyszłości się pojawią – mówi Wójcik.

Nadal nie wiadomo kiedy powstanie drugi, dwa razy wyższy biurowiec .KTW. Wszystko zależy od wyniku  rozmów prowadzonych z zainteresowanymi firmami. – Mamy już zrobione projekty wykonawcze. W tym momencie przygotowujemy szczegółową analizę pod kątem kosztów budowy. Z drugiej strony usilnie pracujemy z wykonawcami nad komercjalizacją .KTW II. Chcielibyśmy związać się z jakimś partnerem. Podpisać jedną lub dwie umowy i ruszyć z budową wieży – odpowiada prezes TDJ Estate. Wiadomo, że budowa drugiej wieży powinna potrwać ok. 22-24 miesiące od momentu rozpoczęcia prac.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

 1. Predictum Wrzesień 23, 2018 at 11:32 pm - Reply

  Nie tylko śmieszne i prowincjonalne ale b. szkodliwe ! Śmierdzi „odroczoną” korupcją !
  Będą biurowce zamiast estetycznych, wielopoziomowych parkingowców niezbędnych do obsługi imprez przy i w Spodku i Strefie Kultury. Będzie Wielki Eurowstyd i jeszcze większa „cofka” do/odjazdowa …

 2. Niezakompleksiony Wrzesień 6, 2018 at 8:21 am - Reply

  Jeszcze nieświadomi i nieprzytłoczeni – kiedyś obudzi nas zrealizowany, niewyobrażalnie przytłaczający kosszmar **wiecznie już wisszącej nad Spodek City, groźnie dominującej, brunattnie zwierciadlanej wieży biurowca .ktw II ** wepchniętej nam przez zakompleksionego dominatora TDJ Esstate.

 3. Tomek Sierpień 5, 2018 at 10:35 am - Reply

  To było pewne, że drugiego budynku nie będzie, pisałem o tym kilka lat temu. Trzeba było zostawić PKP wyglądał dużo lepiej. Mogli postawić lidla wyglądałby tak samo.

 4. Sebastian Maj 17, 2018 at 10:55 am - Reply

  „W podziemiu biurowca znajduje się 3-kondygnacyjny parking, który pomieści 240 samochodów. Pracowników dojeżdżających tu do pracy będzie znacznie więcej. – Chcemy współpracować z miastem, aby stwarzać alternatywne możliwości parkowania.– mówi Wójcik.”

  Twórca tego budynku głupi nie był i dobrze wiedział gdzie pracownicy tych budynków zaczną parkować – W STREFIE KULTURY! Więc te parkingi przestaną pełnić swoją funkcję! Wychodzi na to że miasto za pieniądze mieszkańców stworzyło temu inwestorowi parkingi, które podnoszą atrakcyjność lokalizacji i pracy tam. Nie chce nawet myśleć co się będzie działo gdy będzie jakaś impreza, wydarzenie w strefie kultury! Właśnie skończył się Europejski Kongres Gospodarczy, który trwał przez 3 dni robocze – parkingi były pełne, a teraz dojdą tysiące pracowników zatrudnionych w tych budynkach…

  Zezwolenie na budowę tych budynków to skandal! Budowa drugiej wieży powinna zostać zablokowana!!!
  Nawet pod względami estetycznymi te budynki zaburzają to miejsce!

  • Janek Maj 19, 2018 at 8:34 am Reply

   Jak będą dwie wieże, to będą wyglądały dobrze. Budynek jest estetyczny, ale bez wyższej wieży wygląda trochę zabawnie w tym miejscu. Co do parkingów, to trzeba koniecznie zrobić je płatne, ewentualnie darmowe za okazaniem biletu Muzeum Śląskiego, czy NOSPR.

   • taj Luty 27, 2019 at 9:38 am Reply

    Parking powinien byś darmowy. Gdzieś trzeba w tym mieście parkować!

Dodaj komentarz

*
*