Reklama

Na Rynku rozpoczął się Jarmark Wielkanocny

Ł. K.
Są pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne. Na Jarmarku Wielkanocnym, oprócz zrobienia zakupów, będzie można też wziąć udział w warsztatach zdobienia pisanek. Chociaż jarmark ma nawiązywać do zbliżających się świąt, to większość stoisk niewiele ma z nimi wspólnego.

Kilka stoisk z wielkanocnymi produktami i kilka z regionalnym jedzeniem. Na Rynku można kupić m.in. zające wykonane ze słomy, palmy, wiązanki bazi i łemkowskie pisanki. Palmy kosztują od 2 do 10 zł, wianki są droższe ok. 30-40 zł za jeden. Tyle samo kosztuje duży zając ze słomy. Za pisanki, pomalowane przez dzieci z Mszany, można zapłacić ile się chce, ale nie mniej niż 5 zł. Pieniądze z ich sprzedaży są później przeznaczane na wyjazdy zagraniczne dla dzieci z Podkarpacia. Zwykle ceny ozdób nie przekraczają 40 zł.

Na stoiskach z regionalnym jedzeniem, są m.in. mięsa, sery i miody. Najwięcej jest jednak stoisk, które z Wielkanocą mają niewiele wspólnego. Można na nich znaleźć m.in. biżuterię, perfumy, turecką hałwę czy kawy i herbaty ze Sri Lanki. Jarmark Wielkanocny na Rynku potrwa do 12 kwietnia. W weekendy organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje. W najbliższy piątek, w godzinach 12-17, będzie można wziąć udział w warsztatach zdobienia pisanek. Z kolei w sobotę, między godziną 10 a 14, uwarzony zostanie świąteczny żur. Dochody z jego sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Hospicjum Cordis. Więcej o Jarmarku TUTAJ.

 

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij