Reklama

Ciąg dalszy likwidacji KWK „Wieczorek”

Szyb Poniatowski, źródło: By Monisiolek (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

S. K.
Część kopalni „Wieczorek” trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Do spółki przeszło też 597 pracowników kopalni. KWK „Wieczorek” będzie prowadzić wydobycie najdłużej do końca tego roku.

SRK nabyła nieodpłatnie dwa szyby: Poniatowski i Wschodni. Oprócz tego spółka przejęła sąsiednie budynki i część wyrobisk podziemnych. Pracownicy, którzy przeszli do SRK, mogą skorzystać z uprawnień przysługujących zwalnianym górnikom. 330 może skorzystać z jednorazowych odpraw, 264 z urlopów górniczych. 3 osoby znalazły zatrudnienie w spółce.

Pozostała część kopalni „Wieczorek” trafi do SRK do końca roku.

 

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Tomasz Kwiecień 3, 2017 at 1:24 pm - Odpowiedz

    Chcieliście kapitalizmu, gineliście za niego w osiemdziesiątych latach to go macie. Pretensje do samych siebie. porównując Śląsk od 1949go do 1989go i ten z ostatnich 26u lat : zniszczyliście 95% przemysłu, dochodów, miejsc pracy, rozwoju Polski

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij