Reklama

ALDI wprowadza opłaty za parking przy sklepach. W Katowicach też

G. Ż.
Niemiecka sieć ALDI wprowadza opłaty za parkowanie przy swoich sklepach. W Katowicach płacić za postój muszą już klienci dyskontu przy ul. Ułańskiej na os. Tysiąclecia.

Jak informuje ALDI, od końca stycznia parkingi sieci obsługiwane będą tylko przez dwóch niezależnych operatorów i wszędzie obowiązywać będą te same zasady korzystania z miejsc postojowych. W całej Polsce jest obecnie 38 sklepów ALDI, które mają płatne parkingi.

W niektórych miastach sieć wprowadzała system parkingowy do swoich sklepów na przełomie 2017 i 2018 roku, współpracując z kilkoma różnymi firmami, z których każda miała własne zasady funkcjonowania parkingu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koniec z darmowy parkowaniem. Przy sklepach LIDL stanęły parkomaty

Teraz operatorami parkingów przy sklepach ALDI są firma APCOA (na północy kraju, na Dolnym Śląsku i woj. opolskim) oraz firma TD SYSTEM (Małopolska i Górny Śląsk).

W każdym sklepie ALDI objętym systemem parkingowym, pierwsza godzina postoju jest bezpłatna. Konieczne jest jednak wcześniejsze pobranie biletu z parkometru oraz umieszczenie go za przednią szybą w widocznym z zewnątrz miejscu. Każda kolejna godzina wiąże się z opłatą w wysokości 4 zł. W pierwszym okresie obowiązywania nowych zasad, w przypadku ich naruszenia, obie firmy obsługujące parkingi ALDI mają jedynie upominać klientów, bez naliczania dodatkowych opłat.

Jak tłumaczy ALDI, celem wprowadzenia opłat za parkowanie przy sklepach jest ograniczenie zjawiska wykorzystywania miejsc postojowych przez osoby, które nie robią zakupów, ale zajmują przez kilka godzin miejsca postojowe.

W Katowicach płacić za drugą i kolejną godzinę trzeba już przy ALDI na ul. Ułańskiej 6 na os. Tysiąclecia.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*