Reklama

Zwolnienia lekarskie, recepty i konsultacje – czy to wszystko da się załatwić online?

Redakcja
W dzisiejszych czasach prawie wszystko da się załatwić przez internet… także konsultacje z lekarzem. To świetne rozwiązanie dla osób, które z powodu wieku lub złego stanu zdrowia nie są w stanie osobiście wybrać się do przychodni celem odbycia konsultacji ze specjalistą. Zobacz, czy rzeczywiście wszystkie sprawy medyczne da się załatwić online.

Usługi medyczne online są dostępne w Polsce od stosunkowo niedługiego czasu. Jeszcze do 2016 roku nie było możliwości zdobycia zwolnienia lekarskiego przez internet. Obecnie podczas zdalnej rozmowy z lekarzem możesz załatwić niemalże wszystko – L4, elektroniczną receptę, a także wskazówki medyczne co do leczenia farmakologicznego.

Jeśli interesuje Cię szybkie zdobycie e-recepty, sprawdź ofertę placówki medycznej na stronie: https://halomed.pl/e-recepta.

E-zwolnienia i e-recepty – rozwiązania godne XXI wieku!

Nowe technologie telekomunikacyjne mocno wpłynęły na to, jak działają prywatne i publiczne placówki medyczne. Na ten moment praktycznie każda osoba dorosła lub dzieci pod opieką dorosłego mogą odbywać zdalne konsultacje lekarskie. To wygodny sposób, aby:

● otrzymać wskazówki co do skutecznego leczenia,

● zdiagnozować źródło schorzenia,

● otrzymać receptę na leki, które są niezbędne do przyjmowania podczas choroby,

● uzyskać zwolnienie L4 na czas choroby.

Specjalista podczas rozmowy wideo lub telefonicznej musi dokładnie przeanalizować dostępną dokumentację medyczną oraz faktyczny stan pacjenta. To podstawa, aby lekarz mógł legalnie wystawić elektroniczne zwolnienie lub receptę.

Przeczytaj również: E-zwolnienie – wszystko, co musicie wiedzieć o elektronicznym zwolnieniu.

Dlaczego zdalna pomoc medyczna to dobry wybór?

Jest wiele czynników determinujących opłacalność umówienia wizyty lekarskiej online. Podczas takiej konsultacji otrzymujemy identyczne wsparcie medyczne, jak w stacjonarnej placówce – oczywiście mowa o prostych schorzeniach, które nie wymagają leczenia ambulatoryjnego lub osobistego stawiennictwa w gabinecie lekarskim.

Kilka powodów, dlaczego warto zdecydować się na zdalną rozmowę z lekarzem to:

● wiele terminów konsultacji dostępnych od ręki,

● brak konieczności oczekiwania w długich kolejkach w poczekalni,

● możliwość odbycia konsultacji bez potrzeby wychodzenia z domu,

● szansa na uzyskanie e-recepty i zwolnienia lekarskiego praktycznie do ręki.

Ogólnie rzecz biorąc, zdalna opieka zdrowotna to duży plus dla osób starszych, zapracowanych oraz mocno schorowanych, dla których sporym problemem jest osobiste stawiennictwo w gabinecie lekarza.

Ile kosztuje rozmowa z lekarzem przez internet?

W przypadku niegroźnych problemów zdrowotnych, kończącej się recepty lub konieczności przedłużenia zwolnienia lekarskiego możesz umówić się na zdalną konsultację z lekarzem.
To najczęściej koszt nie większy niż 50-150 złotych za jednorazową rozmowę.

To stosunkowo niedużo, biorąc pod uwagę możliwość załatwienia praktycznie wszystkiego, jak w stacjonarnej placówce medycznej.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*