Reklama

Złodzieje rowerów odpowiedzą za kradzieże przed sądem. Zostali zatrzymani na targowisku w Załężu

Redakcja
Do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód trafił akt oskarżenia przeciwko 4 osobom podejrzanym o kradzieże rowerów i paserstwo. Jeden z oskarżonych przybywa już w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę za podobne przestępstwa. Podejrzanym grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Rowery kradło dwóch mężczyzn, 74-latek i jego 37-letni kolega. Najczęściej zabierali je z klatek schodowych i sprzed bloków. Najwięcej rowerów ukradli z os. Paderewskiego. Po dwa jednoślady z ulic Pułaskiego i Granicznej, a jeden z ul. Sowińskiego. Poza tym rowery znikały z ulic: Bohaterów Monte Cassino, Kolistej i Obrońców Westerplatte.

Złodzieje zostali zatrzymani, kiedy na targowisku w Załężu sprzedawali łupy dwóm mężczyznom. Ci ostatni, 60 i 57-latek, odpowiedzą za paserstwo. Grozi za to 5 lat więzienia. Podobnie jak za kradzież rowerów, z tym, że złodzieje działali w warunkach recydywy, więc kara może zostać podwyższona o połowę.

74-latek oskarżony jest o kradzież 7 rowerów i usiłowanie kradzieży kolejnego. Jego kompan będzie odpowiadał za kradzież 3 rowerów. Starszy z mężczyzn przebywa obecnie w więzieniu za poprzednie kradzieże. Jego kara kończy się w 2026 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*