Reklama

Zakupy spożywcze online – alternatywa dla tradycyjnego kupowania

Tłumy w sklepach, długie kolejki do kasy czy brak towaru na półkach to główne wady robienia zakupów spożywczych stacjonarnie. Coraz więcej marketów oferuje swoim klientom alternatywę, czyli zamawianie produktów online. Na czym to polega i jakie korzyści z tego wynikają?
Na czym polegają zakupy spożywcze online?

Zakupy online to forma kupowania bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Polegają na korzystaniu z aplikacji mobilnej lub strony internetowej danego marketu czy dostawcy. Niektóre firmy, takie jak np. InPost pośredniczą w dostarczaniu produktów. Dzięki temu klient zamawia konkretne produkty spożywcze i odbiera je pod wskazanym przez siebie adresem.

Warto więc dowiedzieć się, gdzie robić zakupy spożywcze online. Obecnie coraz więcej sklepów i dostawców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego oferta stale się poszerza. Dotychczas taka usługa funkcjonowała w większych miastach typu Warszawa czy Kraków, natomiast coraz częściej pojawia się także w innych miejscowościach. Niektóre firmy, takie jak np. InPost, oferują dostawę produktów spożywczych na terenie całej Polski. Klienci mogą z niej korzystać podobnie jak na platformach typu marketplace.

Jak kupować spożywkę bez wychodzenia z domu?

Zakupy spożywcze online można rozpocząć zaraz po zalogowaniu się na własne konto w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej danego sklepu. Mechanizm kupowania w większości przypadków wygląda podobnie, dlatego można przedstawić to na konkretnym przykładzie aplikacji InPost Fresh.

InPost Fresh umożliwia dwie formy robienia zakupów. W przypadku opcji „w Twoim mieście” po założeniu konta i zalogowaniu się do aplikacji użytkownik może wybierać konkretny sklep (Carrefour lub Makro) i od razu przejść do wyszukiwania produktów. Każdy jest dokładnie opisany i ma podany skład oraz alergeny. Płatność można zrealizować BLIK-iem, przelewem online lub kartą płatniczą bezpośrednio u kuriera.

Warto również wspomnieć, że na samym początku podaje się swój kod pocztowy. W ten sposób aplikacja sprawdza, czy dostawca oferuje dostawy w obszarze zamieszkania. Gotowe! Teraz wystarczy tylko odebrać zakupy, które zostaną dostarczone pod same drzwi.

Konsumenci, którzy preferują samodzielny odbiór produktów (ponieważ np. nie pracują z domu i rzadko w nim przebywają), mogą zdecydować się na usługę „cała Polska”. W jej ramach zakupy dostarczane są m.in. do automatu Paczkomat®, a darmowa dostawa obowiązuje przy zakupach za co najmniej 40 zł.

Korzyści zakupów spożywczych online

Zakupy spożywcze online nie są liderem wśród pozostałych grup produktów (polscy internauci o wiele chętniej kupują odzież, obuwie czy elektronikę), jednak z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Cieszą się nią głównie w młodszych grupach wiekowych. Jakie korzyści można wyróżnić?

● Oszczędność czasu – odpada stanie w kolejkach, dojazd do sklepu stacjonarnego i czas, który trzeba poświęcić na szukanie towaru na półkach. Takie zakupy można zrobić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – w domu podczas gotowania obiadu lub w tramwaju w drodze z pracy.

● Szybka dostawa – wszystkie produkty są dostarczane prosto pod drzwi. Znika więc problem noszenia ciężkich toreb, zgrzewek wody itp.

● Szeroki wybór asortymentu – w aplikacji mobilnej można swobodnie przeglądać produkty i zapoznać się z ich składem. Nie trzeba zastanawiać się, czy dany produkt nie został przeniesiony w inne miejsce oraz, czy w ogóle jest dostępny, ponieważ wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę.

Podczas kupowania spożywki online można także korzystać z ofert promocyjnych danego marketu. Konsumenci zwracają szczególną uwagę na cenę produktów, dlatego sklepy i dostawcy dbają o to, by koszty takich zakupów nie różniły się znacznie od tych robionych stacjonarnie.

Zakupy spożywcze online coraz bardziej zyskują na popularności. Przekonują klientów korzyściami, takimi jak oszczędność czasu i wygoda podczas wybierania produktów.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*