Reklama

Zakończyły się dwie duże inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Franciszkańskie.

Redakcja
Zakończyła się budowa ostatniego etatu osiedla Franciszkańskiego przy ul. Książęcej i pierwszego etapu osiedla Inspire w Dolinie Trzech Stawów. 

Jak poinformował inwestor, firma TDJ, ostatni budynek osiedla Franciszkańskiego uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a właściciele dostali klucze do mieszkań. Oznacza to koniec trwającej od 2014 roku inwestycji. Przez osiem lat powstało 21 budynków, w których znalazły się 1073 mieszkania o metrażach od 26,20 do 131,37 m kw. Do każdego z nich przynależy ogródek, balkon lub taras. Budynki zostały wyposażone w windy, wózkownie i komórki lokatorskie. Pod każdym z obiektów znajduje się parking podziemny, a do dyspozycji mieszkańców jest też zewnętrzna ogólnodostępna strefa parkingowa. Na parterach budynków powstały lokale usługowe, w których mieszczą się kawiarnia, sklep z grami planszowymi, gabinet dentystyczny, apteka, sklep spożywczy, salon optyczny, kancelaria prawnicza i żłobek. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie salonu kosmetycznego i filii biblioteki miejskiej.

W bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Franciszkańskiego i zakonu ojców Franciszkanów TDJ Estate realizuje już kolejną inwestycję mieszkaniową – Franciszkańskie Południe.

Do końca zmierza budowa pierwszego, trzysegmentowego budynku. Znajdą się w nim 92 mieszkania i 6 lokali usługowych. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy 153 mieszkania i 14 lokali usługowych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na jesień 2023 roku.

Pierwszy etap swojej inwestycji przy ul. Sikorskiego zakończył też OKAM Capital, który w Dolinie Trzech Stawów oddał do użytku dwa budynki w projekcie INSPIRE. Powstało 110 mieszkań, a kolejnych 60 znajdzie się w następnym etapie, który już jest realizowany. Docelowo w 7 budynkach będzie około 450 mieszkań. W pierwszym etapie (budynki A i B) powstało 110 mieszkań. Zakończenie drugiego etapu planowane jest na drugi kwartał przyszłego roku, a budynku D (68 mieszkań) na początku 2024 roku.

Jak informuje inwestor, każde mieszkanie wyposażone jest w oczyszczacz powietrza, a mieszkańcy mogą korzystać m.in. ze strefy fitness, sauny i strefy mieszkańca. Na dachu budynków zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.


Tagi:

Komentarze

  1. Rr 12 czerwca, 2022 at 10:59 am - Reply

    Jedni z Ligoty będa teraz płakać że nie ma jak wyjechać z Ligoty bo tam wieczny korek a włączyć się do ruchu z książęcej trzeba rano się na stać !!!!! A na okamie gratis szum z murckowskiej he he tylko brać bo taniej nie będzie he he

Dodaj komentarz

*
*