Reklama

Zablokują ruchliwą ulicę w Katowicach. Dzisiaj protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej

Ł. K.
Trwa ogólnopolski protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. W piątek w Katowicach będą przez kilka godzin blokowali jedną z ruchliwych ulic. Pracownicy domagają się obiecanych przez rząd podwyżek.

Protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej trwa już od wielu miesięcy. Jednak w poniedziałek zapadła decyzja o podjęci bardziej stanowczych kroków. – Staramy się o poprawę warunków płacy i pracy. To jest kolejna odsłona naszej walki – mówi Sara Meskel, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Pracownicy planują m.in. blokady dróg i głodówkę. Taka jest ich reakcja na brak działań ze strony rządu. 9 stycznia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zadeklarował, że do końca I kwartału tego roku rząd przeznaczy 40 mln złotych na podwyżki dla pracowników IW. Skarżą się oni na nadmiar obowiązków przy niedoborach kadrowych. W inspekcjach w całej Polsce pracuje około około 5,5 tys. osób. Większość z nich ma wyższe wykształcenie. To lekarze weterynarii, mikrobiolodzy, technolodzy żywności i zootechnicy.

W piątek, 14 czerwca, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii zablokują ul. Brynowską. Blokada na wysokości budynku WIW, czyli numeru 25 a, ma potrwać kilka godzin. Dla kierowców może to oznaczać długie korki. W godzinach 14.00-17.00 powinni omijać ul. Brynowską.


Tagi:

Komentarze

  1. Antek 14 czerwca, 2019 at 3:20 pm - Reply

    Głodować se mogą, ale drogi to niech blokują szefowi/ministrowi. Pensji nie dostaną większej za to że ja i tysiące innych osób będziemy później w domu…

  2. Łukasz 14 czerwca, 2019 at 11:34 am - Reply

    Kolejni geniusze którzy nie potrafią logicznie myśleć. Chcę podwyżkę więc utrudnię życie przemieszczającym się osobom? Za to de.. mają dostać podwyżkę? Jak kierowcy będą chcieli podwyżek to mają zablokować weterynarzy w miejscu pracy?

Dodaj komentarz

*
*