Reklama

Z rozkładu może zniknąć poranny pociąg z Katowic do Warszawy

Ł. K.
Wiele wskazuje na to, że rozkładów jazdy ma zniknąć ważne dla pasażerów połączenie. PKP Intercity nie potwierdza tej informacji. Jednak bardzo możliwe, że poranny pociąg do Warszawy ominie Katowice.

Pociąg z Budapesztu do Warszawy codziennie przejeżdża przez Wiedeń i Pragę. Pierwszą dużą stacją na jego trasie po polskiej stronie są Katowice. Z tego połączenia korzysta dużo osób jadących do i z Warszawy. Teraz pociąg PKP Intercity do Warszawy odjeżdża z Katowic o godz. 4.23 i po około 3,5 godziny dojeżdża do stolicy. Jest to też ostatni wieczorny pociąg Intercity do Katowic z Warszawy. Skład do Katowic, według rozkładu, dojeżdża na minutę przed północą. Jak podaje Rynek Kolejowy, Katowice mogą wkrótce zniknąć z rozkładu jazdy pociągu „Chopin”. Czeski Zarząd Infrastruktury Kolejowej (SŽDC) niedawno opublikował projekt rozkładu jazdy, który ma wejść w życie od 1 grudnia 2017 roku i obowiązywać przez cały 2018 rok. W projekcie rozkładu „Chopin” omijałby Katowice i po obsłudze stacji w Boguminie kierował się na Kraków. Polski przewoźnik tych informacji nie potwierdza. – Prace dotyczące rozkładu jazdy PKP Intercity na sezon 2017/2018, który wejdzie w grudniu tego roku, cały czas trwają. Z tego względu o ostatecznej siatce połączeń i zmianach w kursowaniu pociągów będziemy mogli poinformować najwcześniej jesienią – informuje Marta Ziemska, p.o. rzecznika prasowego PKP Intercity.

Jeśli dojdzie do zmian, które zapowiedział SŽDC, pasażerowie stracą poranne połączenie z Katowic do Warszawy i jedno z dwóch połączeń do Budapesztu. Obecnie podróżujący z Katowic do Warszawy mają do dyspozycji 14 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity – 4 kategorii ekspresowych (2 pary pociągów Express InterCity Premium oraz 2 pary Express InterCity) oraz 10 ekonomicznych (z czego 8 par to składy kategorii InterCity oraz 2 Twoich Linii Kolejowych). Z kolei do Budapesztu kursują 2 pary składów InterCity – Chopin i Varsovia.


Tagi:

Komentarze

  1. kolyjorz 10 lipca, 2017 at 6:04 pm - Reply

    Tego porannego to nie taka szkoda, gorzej z tym który jechał o 21 z Warszawy do Katowic. Czy teraz ostatni w miarę szybki pociąg będzie odjeżdżał o 18? Dramat jakiś! Zapytajcie o to PKP! Może niech w zamian wprowadzą coś np. około 21:30 do Katowic.

Dodaj komentarz

*
*