Reklama

Z Pyrzowic do Monachium. Lufthansa uruchamia nowe połączenie

Fot. Piotr Adamczyk/biuro prasowe Katowice Airport.

Redakcja
Z początkiem wiosny przyszłego roku Lufthansa uruchomi połączenie pomiędzy Katowicami i Monachium. Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latać przez cały tydzień raz dziennie.

Po raz pierwszy Lufthansa poleci z Pyrzowic do Monachium 27 marca 2018 roku. Samolot wyleci o godz. 13:10 i w Monachium wyląduje o 14:30. W drugą stronę loty odbywać się będą o godz. 11:15 (przylot do Pyrzowic o 12:35).

–  Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic  – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym CRJ-900 lub 168-miejscowym Airbusem A320.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe.

Loty do Monachium będą drugim regularnym połączeniem realizowanym przez Lufthansę z Pyrzowic. 25 lat temu linia rozpoczęła loty do Frankfurtu nad Menem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*