Reklama

Wybuch gazu w Szopienicach. Są ranni

Ł. K.
Wybuch gazu w Szopienicach. Częściowo zawalił się dach budynku mieszkalnego. Co najmniej dwie osoby zostały ranne. Strażacy sprawdzają, czy nie ma innych poszkodowanych.

Do wybuchu doszło około godz. 9.30. Na 3. kondygnacji czterokondygnacyjnego budynku przy ul. Chemicznej wybuchła butla z gazem. W związku z wybuchem lokal mieszkalny uległ zniszczeniu. Zawaliła się część dachu, a ściana zewnętrzna budynku jest uszkodzona. – Na szczęście to mieszkanie znajdowało się na samej górze, więc nie doszło do uszkodzenia pozostałych lokali – mówi mł. kpt. Rafał Gruszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W wyniku wybuchu dwie osoby zostały ranne. Obydwie w momencie ewakuacji były przytomne. Strażacy przekazali je ratownikom medycznym. Z pozostałych lokali ewakuowano łącznie 20 osób.

Na miejsce dociera Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza PSP w Jastrzębiu Zdroju. – Prewencyjnie chcemy sprawdzić całe zawalone mieszkanie pod kątem obecności osób postronnych – mówi mł. kpt. Gruszka. W działaniach bierze udział 18 zastępów straży pożarnej. Jest też inspektor budowlany, który ma ocenić uszkodzenia po wybuchu i sprawdzić możliwość korzystania z pozostałych lokali znajdujących się w budynku.


Tagi:

Komentarze

  1. HahaHihi 8 stycznia, 2024 at 1:56 pm - Reply

    Katowicka bieda na całego. Czemuś biedny? Boś głupi.
    Biedak: „Mojemu szwagrowi nigdy taka butla nie wybuchła, to mnie też nie wybuchnie”.
    Ślepy los: „Sprawdzam!”

Dodaj komentarz

*
*