Reklama

Woliera dla ptaków i sztuczna rzeka. W Parku Kościuszki ma powstać nowa atrakcja

Zdjęcie ilustracyjne.

Grzegorz Żądło
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć projektowanie nowej przestrzeni w Parku Kościuszki. Jej głównym elementem ma być woliera z ptakami.

Na najbliższej sesji radni przegłosują zmiany w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2021-2045. Do tego ostatniego dokumentu zostanie wprowadzone nowe zadanie w Parku Kościuszki. Chodzi m.in. o budowę sztucznej rzeki ze zbiornikiem wodnym. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w Parku Boguckim. Woda opadowa spływa po kamieniach w dół parku i zbiera się pod ziemią. Potem jest wykorzystywana do podlewania parkowych roślin.

W Parku Kościuszki, obok suchej rzeki, ma powstać woliera, czyli duża klatka dla ptaków. Na razie nikt nie jest w stanie powiedzieć jakie gatunki ptaków miałyby być w niej trzymane.

 

Jak się dowiedzieliśmy, woliera miałaby powstać poniżej drewnianego placu zabaw w miejscu, w którym wiatr przewrócił w ostatnim czasie trochę drzew. Chodzi o to, żeby inwestycja nie spowodowała wycinki istniejącego drzewostanu.

200 000 zł, które radni przyznają w czwartek, zostanie przeznaczonych na projekt. Dopiero po jego opracowaniu w 2022 roku, okaże się jak kosztowna będzie to inwestycja. Trudno też powiedzieć kiedy będzie mogła zostać zrealizowana.

Przy okazji naprawionych ma zostać kilka elementów substancji parku, które są już mocno zniszczone.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 29 maja, 2022 at 4:42 pm - Reply

    Po co trzymać ptaki w wolierze. Lepiej nich żyją w warunkach naturalnych.

Dodaj komentarz

*
*