Reklama

Wielki marsz przejdzie dzisiaj ulicami Katowic. Będą utrudnienia w centrum miasta

Redakcja
Głośny marsz przejdzie przez centrum Katowic. Uczestnicy będą nie tylko nieść transparenty z ekologicznymi hasłami, ale również robić hałas. Chcą, żeby zaczęła się prawdziwa walka z globalnym ociepleniem. W manifesacji ma wziąć udział nawet kilka tysięcy osób.

Marsz dla Klimatu to inicjatywa, która ma wezwać do konkretnych działań na szczycie klimatycznym w Katowicach. W centrum Katowic spotkają się przedstawiciele “zielonych”, organizacji ekologicznych i wszyscy, którzy chcą zmian w podejściu do niszczenia planety. Hasło marszu brzmi : “Obudź się! Czas ocalić nasz dom!”. Jak piszą organizatorzy z Fundacji Strefa Zieleni, konieczne są “plany, które pozwolą ograniczyć wzrost temperatury na Ziemi do maksimum 1,5 stopnia Celsjusza, a tym samym – zatrzymać serię katastrof klimatycznych czekających nas, jeśli pozostaniemy przy obecnych planach zdefiniowanych na mocy Porozumienia Paryskiego“. Manifestacja w centrum Katowic ma przekonać ludzi m.in. do tego, żeby nie produkowali tak dużo odpadów i poruszali się komunikacją miejską czy rowerem. Jeden z postulatów jest skierowany do polskich polityków. Chodzi o walkę z węglowym lobby i zaniechanie wykorzystywania paliw kopalnych. Zamiast tego Polska powinna postawić na odnawialne źródła energii. Marsz odbędzie się w sobotę, 8 grudnia. Może w nim wziąć udział nawet 4 tys. osób z różnych części świata. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12.00 na pl. Wolności. Uczestnicy przejdą następnie ulicą Sokolską do skweru Przyjaciół z Miszkolca, gdzie będą mieć przystanek. Następnie ul. Sokolską do ul. Morcinka, gdzie ponownie zatrzymają się na Placu Grunwaldzkim. Stamtąd uczestnicy skręcą w al. Korfantego i przejdą w stronę Spodka. Tam również zaplanowano przystanek. Podobnie przy Parku Powstańców Śląskich. Ostatni odcinek to Rynek i ulice Piotra Skargi oraz Stawowa. Zakończenie manifestacji jest zaplanowane na pl. Szewczyka. Wszystko ma potrwać do godz. 16. Więcej informacji TUTAJ.

W związku z Marszem dla Klimatu możliwe są spore utrudnienia w ruchu w ścisłym centrum Katowic. Policja będzie zabezpieczała zgromadzenie. Niewykluczone, że ruch będzie czasowo wstrzymywany w trakcie wydarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*