Reklama

Warmia i Mazury w Katowicach. Podczas targów turystycznych w MCK będzie można poznać ofertę krainy jezior

Warmia i Mazury zapraszają do siebie, ale najpierw zapraszają do Katowic. Podczas 26 Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie będzie można dowiedzieć się dlaczego warto odwiedzić ten region i jakie atrakcje oferuje. Regionalne stoisko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaprasza do odwiedzenia od 18 do 20 marca 2022 r.

Posmakujcie Warmii i Mazur

Wspomniane stoisko każdego dnia targów będzie czynne od godz. 10.00 do 17.00 (piątek), 18.00 (sobota) i 16 (niedziela). Podczas targów przedstawiciele Warmii i Mazur będą promowali regionalne atrakcje, a szczególnie oferty turystyki aktywnej, jak szlaki wodne Wielkich Jezior Mazurskich i Kanału Elbląskiego czy szlaki rowerowe, a także turystyki kulturowej (Szlak Kopernikowski). Na wszystkie pytania chętnie odpowiedzą przedstawiciele samorządu województwa, organizacji turystycznej Mazury Zachodnie, powiatu ostródzkiego, Mrągowa i Mikołajek. Na stoisku będzie można dostać mapy i przewodniki, skosztować tradycyjnych, regionalnych specjałów i obejrzeć makietę ukazującą działanie pochylni Kanału Elbląskiego w Oleśnicy.

Odkrywajcie atrakcje regionu

Warmia i Mazury najbardziej słyną z jezior, których jest tutaj ponad trzy tysiące. Przez kompleksy dwóch największych jezior w kraju: Śniardw i Mamr, połączonych systemem kanałów z kilkunastoma innymi akwenami, wiedzie popularny wśród żeglarzy Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Najbardziej monumentalnymi pamiątkami historii są gotyckie zamki z czerwonej cegły, szczególnie dobrze zachowane w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Reszlu, Nidzicy, Kętrzynie i Ostródzie. Obecnie w ich murach działają muzea, ośrodki kultury, hotele i restauracje. Najbardziej znaną osobistością związaną z Warmią jest słynny astronom Mikołaj Kopernik (1473-1543), który spędził tutaj blisko 40 lat. Miejsca związane z życiem i działalnością wielkiego uczonego można poznawać, wędrując Szlakiem Kopernikowskim, którego drogowa wersja liczy blisko 300 km. Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Warmii i Mazur znajdziecie na www.mazury.travel.

Warmia i Mazury na wyciągnięcie ręki

Do regionu można dojechać nie tylko samochodem, ale także – coraz szybciej i wygodniej – koleją. Pociąg dowiezie was m.in. do Olsztyna, Elbląga, Iławy, Ostródy, Giżycka i Ełku. Z kolei samolotem można dolecieć do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach z Krakowa (przez cały rok), Wrocławia (od kwietnia do października) i Rzeszowa (w wakacje).

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*