Reklama

W trzecim rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Katowice zostały pominięte

Katowice nie dostaną rządowego dofinansowania na budowę Stanicy 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Szopienicach.

Grzegorz Żądło
W trzecim i ostatnim rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Katowice nie dostały ani złotówki. Miasto wnioskowało o dofinansowanie trzech inwestycji.

Katowice wnioskowały o pieniądze na przebudowę mostu nad Rawą wraz z kładkami w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino (koszt zadania 7,589 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 7 mln zł), budowę układu drogowego w rejonie ul. Tysiąclecia 88b (droga do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, 4,6 mln zł – 4,425 mln zł) i budowę Stanicy 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Szopienicach (7,115 mln zł – 6,861 mln zł).

Wszystkie te inwestycje znalazły się wśród zadań, o których dofinansowanie Katowice starały się już w drugim rozdaniu FIL. Wtedy jednak miasto dostało tylko 13,5 mln zł na projekty muzeum Wojciecha Kilara i centrum himalaizmu oraz budowę drogi do Nowego Nikiszowca.

Z trzeciego rozdania RFIL najwięcej dostał Myszków. 10,592 mln zł trafi na budowę kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego i przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Wolności i ul. Krasickiego. Z kolei 2,150 mln  zł zostanie przeznaczonych na budowę mostu w ciągu ul. Mrzygłodzkiej, a 1 mln zł na rozwój infrastruktury stadionu poprzez budowę budynku klubowego oraz budowę dwóch kortów tenisowych.

Z miast metropolii zadowolony może być Bytom, który dostał 1,85 mln zł na przebudowę drogi przy ul. Węglowej, budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz wykonanie oświetlenia, 1,710 mln zł na budowę boiska z placem zabaw przy SP27, modernizację i adaptację budynku szkoły i sali gimnastycznej po gimnazjum na cele edukacyjno-kulturalne, modernizację budynku klubowego na zaplecze sportowe, montaż nawadniania i odtworzenie murawy boiska KS Nadzieja oraz modernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych ciągu komunikacyjnego Śródmieście-Rozbark.

Piekary Śląskie dostały 5 mln zł na termomodernizację Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej 152.

4 mln zł trafią do Rudy Śląskiej na budowę budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej. Nowy obiekt zastąpi istniejącą szkołę, przeznaczoną do wyburzenia z powodu szkód górniczych.

Taką samą kwotę otrzymają Tarnowskie Góry, które przeznaczą ją na budowę boisk treningowych TS Gwarek.

Pieniądze dostały też m.in. Mysłowice, Świętochłowice, Sosnowiec, Mikołów czy Rybnik.

Łącznie gminy i powiaty z woj. śląskiego dostały 191 816 033,00 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*