Reklama

W Katowicach będzie można zawodowo grać na komputerze

Szymon Kosek
W Katowicach powstało Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych. Będzie promować e-sport i starać się o to, by  można go było uprawiać profesjonalnie.

Celem stowarzyszenia będzie propagowanie e-sportu, organizowanie związanych z nim szkoleń, rozgrywek między zawodnikami oraz opieka nad nimi.

– Katowice stają się powoli stolicą e-sportu, nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy – mówił  podczas konferencji prasowej wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun. Zdaniem wiceprezydenta, organizowane w Katowicach zawody Intel Extreme Masters pozytywnie wpływają na wizerunek miasta. Okazuje się jednak, że e-sporty wciąż napotykają na pewne trudności. – Brak odpowiedniego sprzętu, zbyt wolny internet, brak klubów w których zawodnicy mogliby trenować i brak systemu szkoleń e-sportowych – wymieniał Łukasz Trybuś, prezes zarządu stowarzyszenia i właściciel Katowice Gaming House. Marcin Bujnowicz, były menedżer sportowy i wiceprezes stowarzyszenia wskazywał na problemy z postrzeganiem e-sportu. – Sport elektroniczny wciąż nie jest traktowany poważnie. Tymczasem przygotowanie zawodników niewiele różni się od przygotowania zawodnika uprawiającego każdy inny sport. Tu też ważna jest sprawność fizyczna, koncentracja, umiejętności współpracy czy radzenia sobie z porażkami i sukcesami – mówi.

Turniej Intel Extreme Masters po raz pierwszy został zorganizowany w Katowicach w 2013 roku, od tego czasu odbywa się w mieście co roku. W tym roku przy ulicy Staromiejskiej otwarto Katowice Gaming House – miejsce, w którym zawodnicy e-sportowi mogą profesjonalnie potrenować. Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych to kolejny krok dla rozwoju tej dyscypliny w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*