Reklama

W IKEA Katowice powstały stacje ładowania samochodów elektrycznych

Grzegorz Żądło
Na dolnym parkingu przy sklepie IKEA w Katowicach powstały stacje ładowania samochodów elektrycznych. Żeby z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się u operatora ogólnopolskiego systemu ładowarek albo odebrać w IKEA specjalną kartę.

IKEA Katowice dołączyła do grona dużych sklepów i centrów handlowych, które oferują swoim klientom możliwość ładowania pojazdów elektrycznych.  Na dolnym parkingu przy sklepie zostały zainstalowane dwie stacje, z których każda może jednocześnie obsłużyć dwa pojazdy. Stanowiska mają specjalne oznaczenia (kolor zielony). Urządzenia, każde z nich o mocy 22kW, pozwalają na naładowanie akumulatorów do pełna w ciągu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od rodzaju pojazdu i pojemności jego baterii.  Stacje obsługuje firma GreenWay Polska. Dlatego kierowcy, którzy chcą skorzystać z ładowarek, muszą być zarejestrowani u tego operatora. Osoby niezarejestrowane otrzymają bezpłatnie umożliwiającą ładowanie kartę RFID GreenWay w punkcie obsługi klienta w sklepie IKEA. Uruchamianie ładowania możliwe jest też za pomocą aplikacji online.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w IKEA Katowice są płatne. Dla zarejestrowanych klientów w planie podstawowym ładowanie prądem stałym (DC) kosztuje 2,19 zł za 1 kWh energii plus 0,40 zł za minutę ładowania po przekroczeniu 45 minut. W przypadku ładowania prądem zmiennym opłata wynosi 1,39 zł za 1 kWh plus 0,40 PLN za minutę ładowania po przekroczeniu 180 minut.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*