Reklama

Utrudnienia dla kierowców obok Wesołego Miasteczka potrwają dłużej

Ł. K.
Na otwarcie skrzyżownia ul. Chorzowskiej z ul. Złotą kierowcy będą musieli poczekać. Utrudnienia nie ominą też pasażerów. Do poniedziałku tramwaje nie będą przejeżdżały obok Wesołego Miasteczka.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o prawdopodobnym opóźnieniu w pracach u zbiegu ulic Chorzowskiej i Złotej. Początkowo ruch samochodów w tym miejscu miał zostać ponownie otwarty już 14 stycznia, a cały remont zakończony do końca miesiąca. – Mamy opóźnienie ze względu na mróz – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich i informuje, że najwcześniej stanie samochody wjadą na to skrzyżowanie w przyszłym tygodniu. Wykonawca deklaruje otwarcie przejazdu drogowego do 22 stycznia.

Dodatkowo, w najbliższych dniach, pojawią się również utrudnienia dla pasażerów. Wszystkie linie, które kursują na trasach z Chorzowa do Katowic, będą kończyły swoje trasy na przystanku Chorzów Stadion Śląski. Dotyczy to linii o numerach: 1, 6, 11 i 19. Poza tym pojawią się zmiany w rozkładach linii nr 46, a linie nr 23 i 33 nie będą kursowały.

Na trasie Katowice Mickiewicza Chorzów Stadion Śląski uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa o symbolu T-6. Z kolei autobusy linii: 820, 830 i 840 będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach: Chorzów AKS i Dąb Huta Baildon. Pełny komunikat dotyczący zmian w komunikacji jest dostępny TUTAJ.

Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zaczną się o godzinie 5 w sobotę (14 stycznia) i potrwają do godziny 4 w poniedziałek (16 stycznia). Wtedy tramwaje mają poruszać się już po nowym, wyremontowanym torze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*