Reklama

Ubezpieczenia komunikacyjne auta – jakie masz do wyboru?

Ubezpieczenia komunikacyjne to produkty, które są ściśle związane z posiadaniem samochodu lub innego pojazdu mechanicznego. W tym tekście opowiemy o polisach, które możesz wybrać i pokrótce omówimy ich gwarantowany zakres ochrony.
Zacznijmy od NNW

Weźmy na początek pod lupę ubezpieczenie NNW, ponieważ jako jedyne z tej grupy nie jest skierowane wyłącznie do posiadaczy pojazdów mechanicznych. Z tego typu polisy może skorzystać niemal każdy, kto ma na to ochotę. W założeniu NNW działa tak, że w momencie, gdy ulegniesz wypadkowi, w którego wyniku twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, otrzymasz odszkodowanie. Przyznane pieniądze możesz spożytkować na leczenie lub rehabilitację. Więcej o NNW dowiesz się z tej strony: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-nnw/.

OC

Klasyczne ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zgodnie z prawem za brak OC grozi kara finansowa, które wysokość jest zależna od poziomu płacy minimalnej oraz długości okresu, w jakim pojazd nie był objęty ochroną. OC działa na zasadzie eliminowania finansowych konsekwencji wypadków spowodowanych przez ubezpieczonego. Ofiary twoich działań otrzymają stosowne odszkodowania, a ty w ten sposób nie zbankrutujesz. Cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

  • wiek kierowcy,
  • stan cywilny,
  • dzietność,
  • miejsce zamieszkania,
  • historia ubezpieczeniowa,
  • model i marka pojazdu,
  • rok produkcji,
  • pojemność silnika,
  • przebieg.
AC

Autocasco to bardzo często wybierana polisa, której zadaniem jest kompleksowa ochrona pojazdu oraz twoich interesów jako jego właściciela. W przeciwieństwie do OC autocasco jest w pełni dobrowolne. Wypłata odszkodowania z polisy najczęściej następuje w razie zaistnienia sytuacji takich jak:

  • kradzież auta,
  • dewastacja,
  • akty wandalizmu,
  • uszkodzenie w wyniku kolizji,
  • uszkodzenie w wyniku zjawisk atmosferycznych.

Istotne jest to, że nie każde auto może posiadać AC. Ogromne znaczenie ma tutaj wiek pojazdu.

Zazwyczaj ubezpieczyciele jasno określają, jaki jest graniczny wiek pojazdu, który może zostać objęty ochroną z tytułu ubezpieczenia AC.

Assistance

Ta polisa bardzo często występuje jako pakiet dodatkowy do OC i AC i jest w pełni dobrowolna. Istotą działania assistance jest pomoc w sytuacjach kryzysowych, które nie są zależne od ubezpieczonego. Dobrym przykładem jest awaria auta w trasie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zorganizuje transport do mechanika, zastępcze auto, nocleg i każdą inną pomoc materialną. Musisz jednak wiedzieć, że im bardziej rozbudowane assistance, tym wyższa składka.

Ubezpieczenie auta w leasingu?

Wielu Polaków prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na wzięcie samochodu w leasing. Oznacza to, że płacą co miesiąc określoną kwotę za prawo do korzystania z pojazdu. Po zakończeniu umowy dostają możliwość wykupienia auta za określoną wcześniej kwotę. Co jednak z ubezpieczeniem takiego pojazdu? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-samochodu-w-leasingu/.

Rynek ubezpieczeń jest niezwykle bogaty. Kierowcy mają do wyboru wiele rozwiązań, których zadaniem jest zagwarantowanie ochrony oraz spokojnego użytkowania pojazdu bez konieczności zamartwiania się o ewentualne finansowe konsekwencje popularnych zdarzeń. Jeśli planujesz zakup samochodu, powinieneś zastanowić się nad zapewnieniem zarówno sobie, jak i maszynie odpowiedniego „parasola”. Możliwości jest wiele.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*