Reklama

Trzy młode osoby zginęły w wypadku w Wodzisławiu Śląskim

Zdjęcie: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

Redakcja
Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystko działo się około godz. 20:30. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem peugeot, skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową. Doszło do czołowego zderzenia.

Zdjęcie: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby jadące audi, dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwoje pasażerów audi – 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego, został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy.  Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W niedzielę miały z nim być wykonywane policyjne czynności.

Służby i prokurator pracowali na miejscu do godz. 2 w nocy.


Tagi:

Komentarze

 1. KP Mustache 16 stycznia, 2024 at 10:12 am - Reply

  Jak policzyli internauci jechali 45m/s czyli 163km/h…. młodość czasami przegrywa z życiem…

 2. Poldi 14 stycznia, 2024 at 9:31 pm - Reply

  musieli nieżle zapieprzać . Teren zabudowany ❗❗❗

  • kukura 15 stycznia, 2024 at 8:12 am Reply

   jechali szybko, ale bezpiecznie! wina rowerzysty i pieszego!!!!

   • HahaHihi 15 stycznia, 2024 at 9:40 am Reply

    „Szybko ale bezpiecznie” to jedno z przykazań sporej części kierownictwa w tym kraju. Ograniczenia prędkości to dla takich jedynie sugestia. Odnoszę wrażenie, że z roku na rok jest tylko gorzej.

    Młodzi byli, to pewnie nie słyszeli o zasadzie ograniczonego zaufania – na tictoku o tym nie było. Zginąć w wypadku w terenie zabudowanym – jedna ze stron musi się bardzo postarać, ale tutaj udało się.

    A jeśli jechali przepisowo to… strach kupować Audi.

    • Rafał R 15 stycznia, 2024 at 10:01 am Reply

     Po zderzeniu z prędkością 50 km/h te samochody tak by nie wyglądały. Na street view na google maps widać jakie to drogi i jakie skrzyżowanie. Wąska droga z wysepkami po środku, światła, przejście dla pieszych czyli w sam raz miejsce na szybką jazdę. Z opisu wygląda na to, że jeden zapierniczał prosto a drugi mu zajechał drogę wymuszając pierwszeństwo. No cóż…

     • P Śl 15 stycznia, 2024 at 9:35 pm Reply

      Jest nagranie ze skrzyżowania, i o ile audi jechało szybko, o tyle skręcający wygląda też na osobę mającą wszystko w dupie, która jakby nigdy nic sobie skręca. Zauważyć to można było. Osobnik jadący z podporządkowanej, który miał ogląd sytuacji bardziej utrudniony zauważył, więc trzeba było chcieć to zauważyć. To jest jedna z tych sytuacji gdzie człowiek patrzy i nie wierzy, że można było tak skręcić.
      https://www.youtube.com/watch?v=akyMPfn6OQU

      • Rafał R 16 stycznia, 2024 at 8:24 am Reply

       No tak. Z filmu ewidentnie wynika, że spotkało się dwóch „miszczów” więc i skutki takiego spotkania są jakie są.

       • P Śl 16 stycznia, 2024 at 10:31 pm Reply

        Ale oni by się i tak o coś rozpieprzyli. Taka prędkość, szklanka na drodze.

        • Rafał R 17 stycznia, 2024 at 8:49 am Reply

         Dokładnie. Nikt normalny tak nie zapiernicza w zabudowanym nawet w najlepszych warunkach. A małolat zimą, po ciemku i na śliskiej drodze. Totalne zero wyobraźni. To fakt, że to było pewne, że się taka jazda źle skończy.

 3. Maed 14 stycznia, 2024 at 9:14 pm - Reply

  Auta wyglądają jakby wypadek był na autostradzie a nie w miescie

Dodaj komentarz

*
*