Reklama

Trzy egzotyczne wyspy na wakacje zimą

Nie ma lepszej pory na planowanie zimowych wakacji niż początek polskiej jesieni. Kiedy za oknem zaczyna robić się coraz ciemniej, temperatury spadają, a poranki są coraz częściej wietrzne, deszczowe i nieprzyjemne, czas na wykupienie egzotycznej wycieczki! Te trzy wyspy doładują Was słońcem i dobrą energią: filipiński Palawan, tanzański Zanzibar i Malediwy!

Perła Filipin – Palawan

Zacznijmy od najmniej oczywistego wyboru – filipińskiej wyspy Palawan. Wyspa Palawan znajduje się w południowo-zachodniej części Filipin, w regionie Luzon. Jest to trzecia pod względem wielkości wyspa na Filipinach, zaraz po Luzon i Mindanao, nieco oddalona od reszty wysp i wysepek archipelagu. Często mówi się o niej jako o samotnej perle Filipin, ze względu na położenie geograficzne i wyjątkową charakterystykę. Palawan słynie z iście rajskich plaż o białym piasku i turkusowej wodzie, niezwykłych, malowniczych krajobrazów – zwłaszcza w Zatoce Bacuit, pełnej jaskiń i strzelistych formacji skalnych, podziemnej rzeki w Puerto Princessa i bogactwa kulturowego (zamieszkujących tu grup etnicznych). Zdecydowanie warto się tu wybrać podczas wakacji na Filipinach (https://planetescape.pl/kraj/filipiny/), z powodzeniem można także uczynić z Palawanu samodzielną podróż z jedną przesiadką w Manili. Wycieczka na Palawan to dobry pomysł zarówno na dłuższy urlop, jak i na nawet tygodniowy wypad – jedno jest pewne, kto tu przyjedzie, będzie chciał wrócić! Jak wspomnieliśmy, główną atrakcją wyspy jest Zatoka Bacuit oraz największe miasto Puerto Princessa z podziemną rzeką o tej samej nazwie (znajduje się na liście UNESCO), więc w tych miejscach skupi się wycieczka. Warto także zajrzeć do El Nido.

Afrykańskie słońce – Zanzibar

Kultowe miasto oraz miejsce urodzenia światowej gwiazdy – Freddiego Mercury’ego! Bardzo popularny i chętnie wybierany kierunek, zwłaszcza na wakacje w miesiącach od listopada do stycznia – podczas pory suchej. Na Zanzibar można się dostać z Polski nawet bezpośrednio, gdy w wysokim sezonie latają tu samoloty czarterowe z Warszawy do Stone Town – największego miasta. Archipelag Zanzibaru leży po wschodniej części wybrzeży Afryki, na ciepłym Oceanie Indyjskim, w strefie klimatu tropikalnego. To unikalne miejsce, które łączy w sobie uroki egzotycznej wyspy, piękne plaże oraz bogatą kulturę i historię. Warto poświęcić jeden lub dwa dni na zwiedzanie z przewodnikiem miasta Stone Town, i kolejny dzień na wycieczkę na Prison Island i zapoznanie się z kolonialną stroną Zanzibaru. Wycieczka na Zanzibar może być dobrym pomysłem zarówno na podróż poślubną, jak i na wyjazd firmowy (https://planetescape.pl/blog/wyjazd-incentive-na-zanzibar-wycieczki-dla-firm/) – jest tu świetna infrastruktura turystyczna i dużo ciekawych miejsc do zwiedzania i odpoczywania! Każdy znajdzie tu coś dla siebie – szerokie plaże o białym piasku, szczyptę historii i architekturę kolonialną w Stone Town, dreszczyk przygody w Parku Narodowym Jozani, a także możliwość uprawiania sportów wodnych czy snorkelingu w wybranych miejscach. Zanzibar jest niezwykły i zdecydowanie warto tu przyjechać!

Malediwy – rajski klimat

W takim zestawieniu nie może zabraknąć Malediwów! Malediwy, oficjalnie znane jako Republika Malediwów, to kraj wyspiarski położony w południowej części Oceanu Indyjskiego, na południowym zachodzie Azji Południowej. Archipelag składa się z 26 atoli, które tworzą 1 190 wysp. Jest to jeden z najniżej położonych krajów na świecie (nieco ponad 2 metry ponad poziomem morza ma najwyżej położona wyspa), który podobno za 100 lat może zniknąć z powierzchni ziemi. Trzeba się więc spieszyć i wybrać się na wakacje w to wyjątkowe miejsce, słynące z rajskich plaż, lazurowej wody i przepięknych raf koralowych, które otaczają każdy atol niczym aureolka. Na Malediwach gwarantowana jest prywatność i słońce – wiele luksusowych hoteli posiada swoje własne atole. Idealny pomysł na podróż poślubną lub rodzinne wakacje!

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*