Reklama

Tramwaje nie pojadą ulicą Chorzowską

Ł. K.
Prace na torowisku w centrum miasta nie potrwają długo. Jednak pasażerowie, którzy jeżdżą tramwajem w nocy, muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przerwa w kursowaniu tramwajów ma związek z pracami na ważnym odcinku torowiska. Chodzi o wymianę szyny, której jest już mocno wyeksploatowana. W związku z remontem konieczne będzie wstrzymanie ruchu na ul. Chorzowskiej, a dokładniej na łuku pomiędzy ul. Chorzowską a rondem im. gen. J. Ziętka. W tym czasie tramwaje jadące od strony Chorzowa w kierunku centrum Katowic będą dowoziły pasażerów jedynie do przystanku Chorzów Stadion Śląski. Z kolei wagony z Brynowa będą musiały skręcać na Rynku w prawo i skończą swój kurs na pętli w Zawodziu. Zmiany dotyczą linii o numerach: 1, 6, 16 i 19.

Zmiany zostaną wprowadzone dzisiaj w nocy i potrwają od 23.45 do 3.55. Prace przewidziano też na kolejną noc, czyli z 15 na 16 grudnia, w tych samych godzinach. W trakcie utrudnień zostaną uruchomione dwie autobusowe linie zastępcze: AT-6 i AT-16. Będą kursowały na trasach Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rynek oraz Siemianowice Plac Skargi – Katowice Rynek zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*