Reklama

Tłumica i hydronetka – jak działa profesjonalny sprzęt pożarniczy?

W codziennej pracy strażaka liczy się przede wszystkim odpowiednie wyposażenie. Bez profesjonalnych urządzeń oraz sprzętu pożarniczego gaszenie pożarów i likwidacja ich skutków nie byłaby efektywna. Jaki sprzęt pożarnicy jest niezbędny w jednostce straży pożarnej? Zobacz, jak działa tłumica strażacka i gdzie znajduje zastosowanie w praktyce.

Profesjonalny sprzęt pożarnicy to taki, który działa niezawodnie nawet w ekstremalnych warunkach. Podstawowe wyposażenie wozu strażackiego to m.in. tłumica strażacka. Takie urządzenie pozwala na gaszenie iskier i żaru przenoszonego przez wiatr na obejścia i dachy. Dzięki temu jednostki straży pożarnej mogą skutecznie blokować ogień.

Jak działa tłumica strażacka? To warto wiedzieć!

Profesjonalna tłumica strażacka to dość proste urządzenie pożarnicze, które zaliczamy do podręcznego sprzętu gaśniczego. W praktyce strażacy wykorzystują tłumicę do gaszenia pożarów przyziemnych np. trawy, ściółki i trzciny, a także na powierzchni dachów.

Tego typu sprzęt jest szczególnie często wykorzystywany w sezonie wiosennym, kiedy ryzyko występowania pożarów jest największe. Tłumica pozwala na szybkie stłumienie źródła pożaru, dzięki temu ogień nie ma szans rozprzestrzeniać się na szerszy teren.

Cechą charakterystyczną tłumicy jest teleskopowy wysięgnik zakończony gumową końcówką. Dzięki temu użytkowanie takiego sprzętu pożarniczego jest łatwiejsze.

Czym jest hydronetka plecakowa i kiedy się sprawdza?

Profesjonalna hydronetka plecakowa to jedno z wielu urządzeń będących na podstawowym wyposażeniu jednostki straży pożarnej. Urządzenia tego typu stosuje się do gaszenia pojedynczych pożarów i niewielkich źródeł ognia. Większość modeli hydronetek plecakowych jest wyposażona w pompkę oraz wygodną rękojeść do spryskiwania źródła pożaru wodą.

Wyróżniki profesjonalnego sprzętu pożarniczego tego typu to:

● regulowane pasy,

● anatomiczna konstrukcja poprawiająca komfort strażaka,

● zasięg strumienia wody sięgający nawet do kilkunastu metrów,

● niewielka waga do kilku kilogramów.

W codziennej pracy każdego strażaka hydronetka na plecach może okazać się niezbędna, szczególnie jeśli chodzi o gaszenie niewielkich ognisk ognia.

Ile kosztuje profesjonalny sprzęt pożarniczy?

Ciężko wskazać jednoznaczne koszty wyposażenia jednostki straży pożarnej. Biorąc pod uwagę podstawowe wyposażenie takie, jak hydronetka i tłumica – koszty mogłoby sięgnąć maksymalnie kilku tysięcy złotych.

Wóz strażacki i wyposażenie pożarnicze to jednak znacznie więcej wydatków. W praktyce całkowite koszty wyposażenia jednostki straży pożarnej mogą sięgnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gdzie szukać sprzętu pożarniczego dla profesjonalistów?

W dzisiejszych czasach zakup akcesoriów i sprzętu pożarniczego jest wyjątkowo prosty. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego dla strażaków i amatorów pożarnictwa. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, co potrzebne do efektywnego gaszenia pożarów i zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*