Reklama

Te marki nigdy nie zawodzą – poznaj najpopularniejszych producentów nart

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w sklepach i na stoku zwykle widujesz sprzęt kilku powtarzających się producentów? A może interesuje cię to, która marka nart ma najdłuższą historię lub która jest po prostu najlepsza? Niezależnie od twojej motywacji, polecamy nasz krótki przewodnik po kilku z najpopularniejszych producentów. Dowiedz się, jaki sprzęt jest godny polecenia i jakie firmy należą do tych samych koncernów.

Narty Rossignol – jedna z najstarszych marek na rynku

Zaczynamy od jednej z najstarszych wciąż działających marek. Stolarz Abel Rossignol zaczął produkować swoje narty już w 1907 roku. Firma powstała w Voiron niedaleko Grenoble, a więc we francuskich Alpach. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a także przoduje w rankingach sprzedaży. To właśnie ta marka jako pierwsza wprowadziła na rynek deski z włókna szklanego, a w latach 60. przejęła wówczas „świeżego” na rynku producenta – firmę Dynastar. Obecnie obie te firmy należą do amerykańskiej grupy kapitałowej Jarden Corporation wraz z markami Volkl i K2.

Narty Fischer – tradycja i doświadczenie

Narty Fischer również produkowane są od bardzo dawna, bo od 1924 roku. Jednocześnie markę wyróżnia zachowana przez te wszystkie lata niezależność – wciąż zawiadują nią potomkowie założyciela, a główna siedziba niezmiennie znajduje się w tej samej austriackiej miejscowości. Dostępne np. w asortymencie sklepu Narty Warszawa modele Fischer Progressor czy Fischer RC4 cieszą się dużym uznaniem narciarzy – szczególnie tych średnio zaawansowanych i o dużych umiejętnościach. Popularne są też narty Fischer damskie, chociaż marka proponuje przede wszystkim modele unisex. Fischer jest też jednym z pionierów i rynkowych liderów, jeśli chodzi o buty narciarskie.

Narty Salomon – dla miłośników przygód

Za niezawodne bezsprzecznie można uznać również narty Salomon. Marka powstała we Francji jeszcze podczas trwania II Wojny Światowej. Początkowo produkowała jednak tylko krawędzie narciarskie (jej założyciel, Francois Salomon, był stolarzem), następnie poszerzając asortyment o wiązania i buty. Narty Salomon pojawiły się na rynku dopiero w 1990 roku, jednak szybko zyskały sobie duże grono miłośników. Specjalnością marki są przede wszystkim deski do ekstremalnych form narciarstwa. Dziś Salomon należy do Amer Sports Group wraz z marką Atomic.

Narty Atomic – niezawodność i różnorodność

Historia marki Atomic rozpoczęła się w 1955 roku. To przykład firmy, która broniła się przede wszystkim jakością. Z małej działalności szybko urosła ona do światowej korporacji. Już w latach 60. co roku podwajała liczbę produkowanych desek. Następnie zyskała miano największego producenta na rynku, oferując wiele świetnie wykonanych modeli dostosowanych do potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. W 1994 roku wpadła jednak w problemy finansowe (głównie ze względu na zignorowanie rosnącej mody na snowboard) i trafiła do Amer Sports Group.

Narty Head

Do grona najpopularniejszych producentów na pewno można zaliczyć też markę Head. Powstała ona w Stanach Zjednoczonych i początkowo wsławiła się nartami zbudowanymi z materiałów używanych w lotnictwie (z aluminium i laminatów). Narty Head zawsze są niezwykle dopracowane i co roku wykorzystują nowe, innowacyjne rozwiązania. W ofercie producenta znajdują się modele przeznaczone dla każdego – dorosłych i dzieci, początkujących i zaawansowanych, mężczyzn i kobiet. Z ciekawostek: firma wielokrotnie zmieniała właścicieli, a dziś jest spółką publiczną.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*