Reklama

Szukasz pomysłu na biznes? Pomyśl o punkcie kurierskim!

W twojej okolicy brakuje punktu kurierskiego? Potraktuj to jako inspirację do otwarcia dochodowego biznesu. W dużym mieście będziesz obsługiwać dziennie setki paczek, a każda z nich daje okazję do zarobku. Nie trać czasu i załóż punkt kurierski. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Punkt nadania paczek może nie jest oryginalnym pomysłem na biznes, ale za to bardzo dochodowym. Odbieranie i nadawanie przesyłek bez konieczności zamawiania kuriera daje wygodę, z której korzysta większość osób kupujących online. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w dużej metropolii czy małym mieście. Wszędzie znajdziesz chętnych do korzystania z usług nowoczesnego punktu pocztowego.

Punkt nadawania przesyłek kurierskich – jakie usługi oferuje?

Podstawowym źródłem przychodów w punktach kurierskich jest nadawanie paczek. Możesz zarobić na wydrukowaniu etykiety, sprzedaży koperty, pudełka lub ozdobnego opakowania. Jeśli chodzi o odbiór przesyłek, zazwyczaj otrzymujesz prowizję uzależnioną od liczby sztuk obsłużonych w danym miesiącu. Zasady nieznacznie różnią się u poszczególnych firm kurierskich.

Wielu przedsiębiorców łączy obsługę paczek z innymi usługami. Dlatego przesyłki odbieramy w sklepach spożywczych, papierniczych czy na stacjach benzynowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć punkt skupiony wyłącznie na usługach kurierskich. Warto wtedy zadbać o szeroką ofertę opakowań, kopert czy kartek okolicznościowych.

Oprócz wysyłki paczek w punktach kurierskich często oferowane są też usługi xero czy druk materiałów reklamowych. Wystarczy zainwestować w drukarkę posiadającą funkcję drukowania na papierze samoprzylepnym oraz na rozmiarach większych niż standardowe A4. Wraz z rozwojem firmy możesz pomyśleć nad tworzeniem kubków, magnesów czy koszulek ze wzorami zaprojektowanymi przez klientów.

Jak założyć punkt kurierski?

Nie opłaca się otwierać tego typu lokalu bez odpowiednich kontaktów biznesowych. Przewoźnicy zachęcają do zakładania ich własnych, firmowych punktów, jednak dywersyfikacja obsługiwanych kurierów przyniesie ci dużo większe zyski. Przez proces zakładania punktu kurierskiego krok po kroku przeprowadzi cię shipcenter.pl.

Jeśli planujesz pierwszy biznes, współpraca franczyzowa będzie strzałem w dziesiątkę. Otrzymasz pomoc w znalezieniu lokalu odpowiedniego na punkt nadawania przesyłek kurierskich i całościowe know-how prowadzenia firmy.

Nie musisz martwić się zawieraniem umów z poszczególnymi przewoźnikami, ponieważ dołączasz do ogólnopolskiej sieci, z którą współpracują od lat. Dlatego możesz liczyć na korzystne warunki dla stałych klientów, a także pomoc franczyzodawcy w razie ewentualnych problemów.

Jak założyć firmę kurierską?

Chcesz pójść dalej i założyć firmę kurierską? Przy obecnej konkurencji na rynku nie będzie łatwo. Jednak jeśli widzisz zapotrzebowanie na kolejnego kuriera w twojej okolicy, działaj!

Pierwszym krokiem jest zdobycie zezwolenia na świadczenie usług w roli przewoźnika. W tym celu musisz złożyć wniosek do Głównego Inspektora Transportu Drogowego i uiścić opłatę 1000 zł. Potrzebujesz także licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy, o którą należy ubiegać się w starostwie powiatowym. W momencie składania obu wniosków twoja firma musi być już zarejestrowana i posiadać stałą siedzibę.

Jeśli podczas zakładania działalności będziesz mieć wątpliwości, warto skorzystać z usług doradcy. Branża kurierska rozwija się w zawrotnym tempie. Nie zwlekaj i zacznij w niej działać już dziś!

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Ekonom 6 lutego, 2024 at 12:12 pm - Reply

    Prawdziwy pomysł na biznes to jest założyć sieć franczyzową i niech ludziki na nas pracują i ponoszą ryzyko 🙂

Dodaj komentarz

*
*