Reklama

Straż Miejska w Katowicach świętowała okrągły jubileusz

Grzegorz Żądło
Na początku było ich niespełna 30 i mieli jeden samochód. Dziś to formacja licząca około 115 osób, które w 2016 roku odebrały 25 tysięcy zgłoszeń i przeprowadziły 30 tysięcy interwencji. Straż Miejska w Katowicach świętowała dzisiaj swoje 25-lecie. Był urodzinowy tort i wyróżnienia dla najlepszych strażników.

Straż Miejska w Katowicach powstała w 1992 roku. Jak mówił podczas uroczystości Jerzy Forajter, wiceprzewodniczący rady miasta, strażnicy są wpisani w krajobraz Katowic. – Stanowicie element, bez którego trudno sobie wyobrazić życie miasta.

Prezydent Marcin Krupa podkreślał, że według niego straż miejska jest bezwzględnie potrzebna. – Chciałbym wam życzyć, żeby wasza praca znajdowała jeszcze więcej zrozumienia wśród mieszkańców. Żeby tego hejtu było jak najmniej.

W podobnym tonie wypowiedział się wiceprezydent Bogumił Sobula, który w przeszłości był komendantem straży. – Miejcie poczucie humoru, bo w takiej pracy to jest potrzebne. Dbajcie o to jak postrzegają was mieszkańcy.

Podczas uroczystości, która odbyła się w MDK Bogucice-Zawodzie, zostali uhonorowani wyróżniający się strażnicy. Minutą ciszy uczczono też zmarłych strażników.


Tagi:

Komentarze

  1. mały 2 marca, 2017 at 9:28 pm - Reply

    Niech ktoś sprawdzi ilu nagrodzonych to strażnicy a ilu to gryzipiórki

  2. ada 2 marca, 2017 at 6:44 pm - Reply

    żenada ,większość zaproszony nie pracuje tam więcej jak 10lat .a ci co pracują bardzo długo nie zostali zaproszeni ,bo nie są z tego ugrupowania…

Dodaj komentarz

*
*