Reklama

Sprzedaż biletu katowickiego na pociąg, tramwaj i autobus ruszy z opóźnieniem

Łukasz Kądziołka
Wspólny bilet autobusowo-kolejowo-tramwajowy w Katowicach będzie kosztował 119 zł. Jego sprzedaż miała ruszyć 1 listopada, ale nieco się opóźni.

Negocjacje dotyczące ceny wspólnego biletu autobusowo-kolejowo-tramwajowego, tzw. biletu katowickiego, trwały długo. Ostatecznie wszystkie strony zaakceptowały cenę 119 zł. Prezydent Katowic Marcin Krupa chciał, żeby cena była jeszcze niższa. Jednak nie wszyscy wyrazili na to zgodę. Zgodnie z nazwą, bilet katowicki będzie obowiązywał wyłącznie na terenie Katowic. Sprzedaż miała ruszyć 1 listopada. Jednak okazuje się, że opóźni się o kilka dni. Prezes Kolei Śląskich, Wojciech Dinges, poinformował nas, że jest to spowodowane wprowadzaniem do systemu nowego biletu. Za prace odpowiada PKP Informatyka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Będzie wspólny bilet kolejowo-autobusowo-tramwajowy tylko dla Katowic

Dobra wiadomość jest taka, że pasażerowie będą mogli od razu kupić bilet katowicki zarówno w kasie, jak i przez internet oraz aplikację mobilną Skycash. Wpływy zostaną podzielone pomiędzy KZK GOP i Koleje Śląskie. Związek na bilecie zarobi 47,50 zł brutto, a kolej 71,50 zł. W przyszłości zakup ma być możliwy również w pociągach Przewozów Regionalnych, które zatrzymują się na stacjach w Katowicach. Jednak na razie termin i cena nie zostały ustalone. Niewiele również wiadomo na temat biletu metropolitalnego. Jego uruchomienie wymaga ustalenia taryf dla poszczególnych gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dlatego zostaną utworzone strefy taryfowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*