Reklama

Rozpoczęła się rozbiórka kładki nad DK 86. Są utrudnienia

G. Ż.
Już teraz droga została zwężona o jeden pas, a będzie jeszcze gorzej. Podczas rozbiórki kładki po byłej kolei wąskotorowej, droga S-86 zostanie tymczasowo całkowicie zamknięta. Prace potrwają do końca listopada.

Kładka nad S-86 jest w złym stanie technicznym, dlatego została zamknięta dla ruchu pieszych. Wcześniej służyła kolei wąskotorowej. Jak informuje GDDKiA w Katowicach, prace rozbiórkowe prowadzone będą dwuetapowo. Najpierw nastąpi montaż podparcia przy filarze w środkowej części kładki. Z tego powodu lewy pas w kierunku na Katowice i Sosnowiec będzie zamknięty na długości około 30 metrów.

Kladka-nad-DK-86Jeszcze większe utrudnienia czekają na kierowców podczas samej rozbiórki. Ta zostanie podzielona na cztery fazy. W pierwszej wzmocniona zostanie środkowa podpora kładki. Później nastąpi rozbiórka nadbetonu konstrukcji przęseł i demontaż przęseł skrajnych. Podczas rozbiórki tych nad jezdniami drogi ekspresowej oraz rozbiórki podpory środkowej planowane jest (3×30 minut) całkowite wstrzymanie ruchu na S-86. Prace te będą wykonywane w nocy. – Powyższy plan uzależniony jest od warunków atmosferycznych – informuje Dorota Marzyńska-Kotas z GDDKiA w Katowicach.

Kładka ma zostać rozebrana do 30 listopada.


Tagi:

Komentarze

  1. stirli 31 października, 2016 at 3:50 pm - Reply

    No, kierunek strzałki na znaku z pierwszego zdjęcia na pewno pomocny. 😀 Będzie dosłownie “jazda po bandzie”? 😉

  2. ddds 8 października, 2016 at 6:11 pm - Reply

    Przecież miały tam powstać drogi rowerowe

Dodaj komentarz

*
*