Reklama

Rozpoczął się remont DTŚ-ki. Będą utrudnienia w kierunku Katowic

Ł. K.
Ruch będzie się odbywał pod prąd, a wszystko potrwa kilka tygodni. Rozpoczął się remont Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach.

Prace ruszyły we wtorek. Robotnicy rozpoczęli frezowanie jezdni w kierunku Katowic. Remont świętochłowickiego odcinka DTŚ-ki do granicy z Chorzowem będzie obejmował wszystkie pasy po południowej stronie trasy. Aktualnie kierowcy korzystają z dwóch pasów ruchu, w tym jednego pod prąd. Roboty będą prowadzone również w nocy i w weekendy. Gdy drogowcy dojdą do środkowego pasa, konieczne będzie zamknięcie całego odcinka. Następnie cały ruch ma się odbywać tylko pasem jezdni północnej (pod prąd). Prace będą polegały na naprawie warstwy dolnej i położeniu nowej warstwy ścieralnej.

Zmiany na drodze zaczynają się w okolicy wiaduktu na ul. Bytomskiej. Z powodu prac zamknięty będzie również zjazd w ul. Żołnierską, a przystanek komunikacji miejskiej Świętochłowice Żołnierska nie będzie obsługiwany przez autobusy linii nr 870. Remont 1,5-kilometrowego odcinka ma potrwać najpóźniej do 25 sierpnia.Koszt to prawie 3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*