Reklama

Radni dzielnicowi w siedmiu dzielnicach poszukiwani

Ł. K.
W Katowicach powstaną cztery nowe rady jednostek pomocniczych. Łącznie w siedmiu dzielnicach  za miesiąc odbędą się wybory. Osoby, które chcą walczyć o sprawy swojej dzielnicy, powinny się spieszyć. To już ostatni moment na zgłoszenie swojej kandydatury.

Mieszkańcy kolejnych dzielnic Katowic mogą spróbować swoich sił w dzielnicowych radach. Każdy, kto chce zaangażować się w sprawy lokalnej społeczności, może wystartować w nadchodzących wyborach. Obecnie w mieście działa 18 rad jednostek pomocniczych. Wkrótce mają powstać 4 nowe. Po raz pierwszy sprawami dzielnicy w tej formie zajmą się mieszkańcy Śródmieścia, os. Paderewskiego-Muchowca, Zarzecza i Załęskiej Hałdy. Łącznie pod koniec listopada wybory odbędą się łącznie w siedmiu jednostkach pomocnicach. Oprócz wymienionych są to: os. Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec – Józefowiec. Do wyborów zostało jeszcze sporo czasu. Jednak to już ostatni moment, żeby zgłaszać kandydatów na stanowisko radnego. Może nim zostać każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat, jest stałym mieszkańcem danej dzielnicy i figuruje w rejestrze wyborców. Ponadto kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Żeby móc kandydować, należy zebrać 20 podpisów mieszkańców dzielnicy. Listę poparcia i formularz kandydat składa w Okręgowej Komisji Wyborczej. We wszystkich siedmiu dzielnicach termin zgłaszania kandydatury mija w piątek, 25 października.

Minimalna liczba kandydatów oraz następnie wybranych członków rady jednostki pomocniczej różni się w zależności od dzielnicy. Wybory odbędą się 24 listopada w godz. 7:00 – 19:00. Szczegółowe informacje o kandydowaniu, wyborach i poszczególnych radach są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*