Reklama

Przeprowadzka Miejskiego Domu Kultury. Miasto kupiło budynek po restauracji Murckowianka

Ł. K.
Murcki będą miały dwa razy większy dom kultury. Miasto odkupiło nieruchomość, w której jeszcze niedawno działała restauracja. Na przeprowadzkę filii MDK „Południe” trzeba poczekać.

Dzisiaj filia MDK „Południe” w Murckach znajduje się w budynku przy ul. Kołodzieja 42, należącym do Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej. Miasto wynajmuje od ŚDSM część nieruchomości. Od dawna mieszkańcy zwracali uwagę na to, że filia jest za mała. Jej powierzchnia użytkowa wynosi ok. 270 m kw. Niedawno, przy okazji kampanii wyborczej prezydenta Marcina Krupy, zapadła decyzja o przeprowadzce MDK w Murckach. Filia przeniesie się niedaleko od obecnej siedziby. O wyborze nieruchomości zadecydowała powierzchnia i lokalizacja.

Nowa siedziba domu kultury powstanie obok murckowskiego rynku, czyli przy pl. Kasprowicza. W budynku handlowo-usługowym przy ul. Wojtalewicza 2a jeszcze nie tak dawno działała restauracja Murckowianka. Dopięte zostały już formalności dotyczące przejęcia nieruchomości o powierzchni niespełna 600 m kw. od Spółdzielni Rolniczo-Handlowej. W czwartek miasto podpisało akt notarialny i kupiło budynek za 975 840 zł. – Mamy już wstępne plany na poszerzenie działalności, która wykorzysta nowe możliwości lokalowe. Będziemy jeszcze nad nimi pracować, konsultując się z mieszkańcami, radnymi oraz całą społecznością tej bardzo aktywnej dzielnicy – mówi Bogdan Kallus, dyrektor MDK „Południe”.

Zanim filia w Murckach zostanie uruchomiona w nowej lokalizacji, budynek przy ul. Wojtalewicza 2a trzeba jeszcze zaadaptować do nowej funkcji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*