Reklama

Prozdrowotne właściwości materacy 140 × 200 cm: poznaj je wszystkie!

Specjaliści twierdzą, że sen jest tak samo niezbędny dla dobrego zdrowia, jak aktywność fizyczna i właściwa dieta. Być może właśnie teraz zastanawiasz się, czy warto zainwestować w porządny materac. Jeśli spojrzysz na tę kwestię przez pryzmat dobrego samopoczucia, uzyskasz twierdzącą odpowiedź. Poznaj więc największe zalety łóżka z materacem.

Więcej niż wygoda – odpowiedni materac korzystny dla zdrowia

Kiedy my mówimy o materacach, Ty myślisz o wygodzie? I bardzo dobrze! Wiedz jednak, że komfort idzie w tym przypadku w parze ze zdrowiem. Bo przecież kiedy się wysypiasz, lepiej funkcjonujesz w dzień. Dobrze czujesz się fizycznie, potrafisz lepiej skoncentrować się na zadaniach i zapamiętujesz więcej informacji. Zapewniasz odpowiednie funkcjonowanie wszystkim układom w Twoim ciele.

Chcesz mieć wygodne łóżko, ale nie pozwala Ci na to metraż sypialni? Jest na to rada – składany materac 140 × 200 cm. Jest kompaktowy, więc będzie pasował idealnie do niewielkiej sypialni. Atutem jest również wygoda. Modele o takim rozmiarze są komfortowe dla jednej osoby oraz dla pary. Czy można chcieć więcej?

Wsparcie dla układu ruchu

Powróćmy jednak do aspektów zdrowotnych i zacznijmy od kwestii, która jest najbardziej zauważalna. Jest nią oczywiście prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-mięśniowego. Niebagatelny wpływ ma na to odpowiednio dopasowany materac, ponieważ daje właściwe podparcie dla kręgosłupa, barków i stawów biodrowych. Rezultat: rano budzisz się w rewelacyjnym nastroju i bez bólu pleców czy innych partii ciała.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ śpiąc na wygodnym materacu, pozbywasz się napięcia mięśniowego. To właśnie ono odpowiada za dyskomfort tuż po przebudzeniu. Zdarza się też, że powoduje wybudzanie się w nocy i nie pozwala na odpowiednią regenerację organizmu. Idąc tym tropem, warto wspomnieć, że komfortowy materac 140 × 200 redukuje skutki stresu i pomaga odprężyć się nawet po bardzo męczącym dniu. Różnorodne modele materace 140 × 200 cm znajdziesz na tej stronie: https://www.agatameble.pl/meble/materace-i-stelaze/materace/140x200cm.

Zrób coś dla serca – wybierz wygodny materac 140 × 200 cm

Odpowiednie posłanie wpływa też korzystnie na pracę serca. Jak to możliwe? Po prostu: kiedy nic nie zakłóca Twojego snu, wyrównuje się ciśnienie krwi. Serce bije wolniej i bardziej miarowo, a wszystkie narządy w ciele są odpowiednio dotleniane. To szczególnie istotne dla mózgu, który wbrew powszechnej opinii nie odpoczywa w nocy. Wręcz przeciwnie – kiedy Ty śpisz, Twój układ nerwowy przetwarza informacje zdobyte w dzień, utrwala je i zapamiętuje. A dodatkowo regeneruje się tak, aby po przebudzeniu znów oferować gotowość na nowe, fascynujące wyzwania.

Jaki materac 140 × 200 cm sprawdzi się najlepiej?

To proste: taki, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. W tym przypadku nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Do wyboru masz produkty na sprężynach, wykonane z pianki termoelastycznej czy lateksu albo modele hybrydowe. Te ostatnie są polecane dla alergików. Niebagatelne znaczenie ma twardość powierzchni, na której śpisz. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie twardy materac 140 × 200 cm na sprężynach, inni wybiorą natomiast miękki wariant.

Podpowiadamy jednak, że ważnym czynnikiem decydującym o wyborze twardości materaca jest ciężar ciała. Oznacza to, że osoby o większej wadze (powyżej 100 kg) powinny postawić na materac 140 × 200 H4, czyli twardy. Dlaczego? Ponieważ jest bardziej wytrzymały na odkształcenia i lepiej dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, eliminując powstawanie napięcia mięśniowego.

Parafrazując znane przysłowie: jaki materac wybierzesz, tak się wyśpisz. I tak będziesz funkcjonować w ciągu dnia. Pamiętaj jednak o tym, że Twoje samopoczucie odzwierciedla to, co dzieje się we wnętrzu organizmu. Zadbaj więc o to, aby wszystko funkcjonowało prawidłowo. Zdrowy sen jest podstawą.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*