Prostowanie i wygładzanie włosów z pomocą prostownicy może mocno je obciążyć, niemniej jest wiele modeli na rynku, które skutecznie mogą zapobiegać skutkom tych stylizacyjnych zabiegów. Jak w gąszczu propozycji wybrać najlepszy i na które funkcje warto postawić? Podpowiadamy.
Najlepsza prostownica – czyli jaka?
Prostownica to idealne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy posiadaczami niesfornych loków, a chcemy w skuteczny sposób je ujarzmić. Dobrej klasy urządzenie zmieni je w piękną, lśniącą gładką taflę, bez efektu puszenia się czy rozdwajania końcówek. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, warto zapoznać się z rodzajami dostępnymi na rynku, które mają wpływ nie tylko na jakość wygładzenia włosów, ale także na ich kondycję.
Dobra prostownica, a rodzaje płytek
Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę na drodze wyboru dobrej klasy prostownicy jest rodzaj płytki, w którą została wyposażona. Wśród nich warto wymienić chociażby teflonową, która szybko rozprowadza ciepło i nie powoduje przywierania włosów. Może jednak doprowadzić do ich miejscowego ,,palenia” za sprawą nierównomiernego nagrzewania się. Stawiając na ceramiczną możemy spodziewać się równomiernego rozprowadzenia ciepła, jak również trwałości. Słynie ona z bezpieczeństwa dla włosów i szybkich efektów. Producenci proponują także powłokę tytanową. Ta charakteryzuje się zarówno jakością, jak i trwałością, co w praktyce oznacza m.in. odporność na uszkodzenia. Z jej pomocą wyprostujemy nawet najgrubsze włosy bez uszkodzenia ich struktury.
Zakres temperatury
Wybierając prostownicę należy zwrócić także uwagę na zakres temperatury – mamy do czynienia z przedziałem od 100 do 230 st. C. To, na jaki postawimy uzależnione jest od kondycji oraz struktury włosów. Do cienkich na pewno nie potrzebne jest urządzenie o maksymalnym. Ten dedykowany jest zdecydowanie grubym, zdrowym, odpornym na zniszczenia, które ciężko jest ujarzmić.
Przydatne funkcje w prostownicach
Wśród funkcji, jakie oferują producenci oprócz wygładzania włosów pozostają między innymi te, które wpływają na niwelowanie negatywnych skutków do których może doprowadzić stosowanie tego rodzaju urządzeń. Wśród nich warto wymienić m.in. funkcję jonizacji. Mowa o wytwarzaniu jonów ujemnych, które zamykają łuski włosa. To sprawia, że są one chronione przed zniszczeniem. Często także w wyposażeniu znajduje się wytwarzanie pary, co przyspiesza prostowanie. Przed spaleniem włosy ma chronić podczerwień. Niektóre modele wyposażono także w funkcję prostowania na morko, jak również kontroli nawilżenia włosów, co w praktyce oznacza, że czujniki dobierają temperaturę prostowania adekwatną do stanu naszych kosmyków. Zanim więc wybierzemy prostownicę, sprawdźmy, jaka jest konkretnie potrzebna do naszych włosów. Można spytać specjalistów ze sklepu, poprosić znajomych o rekomendację, albo też poszukać informacji w sieci wpisując hasło prostownice ranking.
Artykuł sponsorowany