Reklama

Próbowali wysadzić bankomat. Ostatecznie włamali się do rozmieniarki pieniędzy na myjni

Redakcja
Wracamy do sprawy zatrzymania lokatora budynku przy ul. Agnieszki 21 w Dębie. Dziś katowicka policja ujawniła, że miało ono związek z napadem na bankomat i rozmieniarkę pieniędzy, do którego doszło dziesięć dni temu. Jeden ze sprawców został tymczasowo aresztowany, a dwóch pozostałych zostało objętych policyjnym dozorem.

1 lipca pisaliśmy o policyjnej akcji w budynku przy ul. Agnieszki 21. Wtedy policja nie informowała o powodach zatrzymania mężczyzny, przy którym znaleziono materiały pirotechniczne. Okazuje się, że lokator budynku był jednym ze sprawców włamania do rozmieniarki pieniędzy  na myjni samochodowej przy ul. Bytkowskiej i próby włamania do bankomatu przy ul. Szczecińskiej.

Wszystko działo się w nocy z 24 na 25 czerwca. Najpierw sprawcy próbowali wysadzić bankomat, ale urządzenie wytrzymało działanie materiałów pirotechnicznych i do kradzieży nie doszło. Złodzieje nie dali jednak za wygraną i jeszcze tej samej nocy w podobny sposób włamali się do rozmieniarki pieniędzy stojącej na myjni przy ul. Bytkowskiej, z której ukradli bilon. Dzięki nagraniom z monitoringu, policjanci zidentyfikowali sprawców i 1 lipca pojechali zatrzymać jednego z nich. W trakcie zatrzymania 23-latka okazało się, że mężczyzna ma przy sobie amfetaminę, w w torebce (tzw. nerce) materiał pirotechniczny z zapalnikiem gotowym do użycia. Na miejsce natychmiast zostali wezwani policyjni pirotechnicy z katowickiego Samodzielnego Podoodziału Konterrorystycznego Policji. 10 mieszańców dwóch budynków zostało ewakuowanych.

W trakcie przeszukania budynku przy ul. Agnieszki 21 policjanci SPKP-u zabezpieczyli kolejne materiały pirotechniczne i zapalniki, które po odpowiednim zabezpieczeniu zostały zdetonowane na poligonie. Materiały były ukryte na strychu. Przypominały laski dynamitu, używane w kopalniach.

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Przyznali się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Północ 23-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Dwóch pozostałych mężczyzn, 20 i 23-latek, zostało objętych policyjnym dozorem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*