Reklama

Prezydent zapowiada kontynuację. Opozycja będzie sprawdzać

Ł. K.
Poprawa jakości życia w Katowicach to cel na najbliższe 5 lat. Dzisiaj odbyło się ślubowanie Marcina Krupy. Jak podkreślał prezydent, liczy na udaną współpracę z radą i opozycją. Priorytet to dokończenie inwestycji i więcej zieleni w mieście.

Dzisiaj Marcin Krupa oficjalnie objął urząd prezydenta Katowic na nadchodzące 5 lat. W swoim przemówieniu dziękował mieszkańcom za kredyt zaufania i zapowiedział najważniejsze plany na kolejną kadencję. – Będę prezydentem wszystkich mieszkańców. Chciałbym również, aby w tym naszym gremium – bez względu na szyldy polityczne – była pełna współpraca, bo doskonale wiem, że w każdym sercu państwa radnych jest dobro Katowic, jest dobro mieszkańców i możemy to wspólnie zrealizować – podkreślał prezydent. Priorytetem dla niego będzie dokończenie wszystkich inwestycji w mieście: budowy basenów, budowy centrów przesiadkowych, przebudowy układów drogowych i budowy miejskich stadionów. Poprawa jakości życia to hasło, które padało kilka razy podczas wystąpienia prezydenta. Marcin Krupa chce, żeby w mieście było więcej zieleni. Tak, aby mieszkańcy mieli blisko do parków i terenów rekreacyjnych. Wspomniał o trzech nowych parkach, w tym zapowiadanej Dolinie Pięciu Stawów (w miejscu stawów Borki, Morawa i Hubertus). Ważną inwestycją ma być też połączenie ulic Bocheńskiego i Kościuszki. Poza tym prezydent mówił też o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza i karcie mieszkańca. – Jestem przekonany, że kolejne 5 lat stanie się kamieniem milowym w rozwoju naszego miasta. Mówi się, że do sukcesu nie da się w żaden sposób wjechać windą, trzeba wejść po schodach. I ja wszystkich państwa do tej wędrówki zapraszam – zakończył prezydent.

Marcin Krupa i Jarosław Makowski.

Nie tylko mieszkańcy, ale również opozycja daje Marcinowi Krupie kredyt zaufania. Obie strony mówią o partnerstwie. – Z jednej strony przyglądanie się temu, co robi pan prezydent i kontrolowanie, bo taka jest rola opozycji. Ale z drugiej strony, zawsze tam, gdzie przedstawiane przez prezydenta czy też nasze projekty będą miały na celu dobro mieszkańców – liczymy na współpracę – mówił Jarosław Makowski, przewodniczący klubu PO.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*