Reklama

Prezydent Katowic nie zgadza się na kolejną manifestację narodowców. Będzie odwołanie do sądu 

Ostatnia manifestacja narodowców została rozwiązana kilkadziesiąt chwilę po rozpoczęciu.

Ł. K.
Narodowcy zaplanowali kolejną manifestację w Katowicach. Prezydent Marcin Krupa poinformował dzisiaj, że nie zgadza się na zgromadzenie. Młodzież Wszechpolska nie rezygnuje i pisze odwołanie do Sądu Okręgowego.

Manifestacja na katowickim Rynku miała się odbyć w najbliższą niedzielę, 20 maja. Dokładnie dwa tygodnie po tym jak prezydent Marcin Krupa postanowił rozwiązać Marsz Powstańców Śląskich. Narodowcy zarzucają mu, że uniemożliwił przeprowadzenie legalnego zgromadzenia z powodu blokady przygotowanej przez środowiska liberalno-lewicowe. Stąd pomysł na organizację kolejnej manifestacji pod nazwą „PiS PO jedno zło”. Marcin Krupa oświadczył już, że nie wyrazi zgody na zgromadzenie Młodzieży Wszechpolskiej.

Podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców – nie chcę na ulicach Katowic oglądać zamaskowanych osób trzymających transparenty z napisami „white boys” i krzyżami celtyckimi. 13 maja do Urzędu Miasta wpłynęło kolejne zawiadomienie o organizacji zgromadzenia publicznego – które miałoby się odbyć w najbliższą niedzielę na rynku w Katowicach. Zgłoszenie podpisała osoba fizyczna – ta sama, która zgłaszała zgromadzenie z 6 maja. W najbliższą niedzielę na rynku odbywają się wcześniej zaplanowane inne wydarzenia – dlatego poleciłem moim służbom, by poinformowały organizatorów, że nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia zgromadzenia. Tak jak mówiłem ostatnio – Katowice są przeciwne faszyzmowi i nacjonalizmowi i będę podejmować wszelkie działania, by tego typu ideologie nie były promowane w naszym mieście.” – pisze na swoim profilu Facebook prezydent.

Jak poinformował nas Mateusz Marzoch, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, jeszcze dzisiaj organizacja złoży odwołanie od decyzji prezydenta. Sąd Okręgowy w Katowicach powinien najpóźniej do piątku podjąć decyzję w sprawie manifestacji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*