Reklama

Prace wzdłuż ul. Kościuszki. Dwa tramwaje nie pojadą do Brynowa

Redakcja
Tramwaje Śląskie rozpoczynają prace na ul. Kościuszki. W najbliższych dniach będą występowały nocne utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Prace torowe na ul. Kościuszki w Katowicach. Dzisiaj w nocy rozpoczną się zaplanowane prace utrzymaniowe w rejonie przystanku Brynów Gawronów. Przez kilka najbliższych dni pasażerowie komunikacji miejskiej musza liczyć się z utrudnieniami.
Prace zaplanowano: w nocy z 2 na 3 sierpnia w godzinach od 23.59 do 4.13. oraz z 3 na 4 i 4 na 5 sierpnia od 00.14 do 4.21.

Żeby można było je przeprowadzić, konieczne są zmiany w kursowaniu dwóch linii – 6 i 16.
Linia tramwajowa nr 6 od kursu o godz. 23.07 z przystanku Chorzów Batory Zajezdnia kursować będzie na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Katowice Plac Miarki – Zawodzie Centrum Przesiadkowe. 
Linia tramwajowa nr 16 w kursie o godz. 00.10 z przystanku Wełnowiec Plac Alfreda oraz w kursie o godz. 01.22 z przystanku Siemianowice Plac Skargi kursować będzie na trasie Wełnowiec Plac Alfreda / Siemianowice Plac Skargi – Katowice Plac Marki – Zawodzie Centrum Przesiadkowe. 

W zamian dla pasażerów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja. Na trasie Katowice Plac Miarki – Brynów Centrum Przesiadkowe dwa tramwaje zastąpi jeden – linia nr 54.
W nocy z 2 na 3 sierpnia linia będzie kursowała lewym torem w kierunku przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe – tramwaj jadący kierunku Brynowa obsłuży przystanki zlokalizowane po lewej stronie. W nocy z 3 na 4 i z 4 na 5 sierpnia będzie kursowała prawym torem w kierunku przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe – tramwaj jadący w kierunku Placu Miarki będzie obsługiwać przystanki zlokalizowane po lewej stronie. Jak informuje ZTM, przystanek Brynów Centrum Przesiadkowe będzie obsługiwany ze stanowisk do wsiadania: 1t pierwszej nocy i 2t w pozostałe dwie noce.

Trasa linii tymczasowej 54:

Katowice Plac Miarki – Katowice Jordana – Katowice Stadion AWF – Katowice Kościuszki Szpital – Katowice Kościuszki Basen – Brynów Zgrzebnioka – Brynów Gawronów – Brynów Drozdów – Brynów Słowików – Brynów Centrum Przesiadkowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*