Reklama

Pożar w centrum Katowic. Zapaliły się ubrania przy piecu kaflowym

Redakcja
Pożar w kamienicy w centrum Katowic. Policjanci wyprowadzili niepełnosprawną seniorkę z mieszkania. Dzięki ich interwencji 77-latce nic się nie stało.

Do pożaru w kamienicy przy ul. Wilimowskiego doszło w sobotnie popołudnie. Kobieta mieszkająca ze swoją babcią zadzwoniła po pomoc, ponieważ zauważyła ogień w mieszkaniu. Nie była w stanie wyprowadzić z lokalu niepełnosprawną seniorkę. Na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu I w Katowicach. Jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Chwilę później na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili pożar.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, nikomu nic się nie stało.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujące się w pobliżu pieca kaflowego. To one zajęły się ogniem w pierwszej kolejności. Strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów. Kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.


Tagi:

Komentarze

  1. Klakson 21 listopada, 2023 at 4:27 pm - Reply

    widać na suficie styropian samogasnący…

Dodaj komentarz

*
*