Reklama

Potańcówka na Rynku w rytmie salsy

Dziś tematem muzycznym potańcówki będzie salsa cubana.

Katarzyna Głowacka
Tydzień temu była samba, dziś kolej na salsę. Jeśli pogoda dopisze, będą tańczyć na Rynku. Jeśli spadnie deszcz, przeniosą się w podcienia Miasta Ogrodów.

Potańcówki na Rynku rozpoczęły się w miniony piątek, pod palmami i koło sztucznej Rawy. Impreza ma się odbywać co tydzień, właśnie w piątki. Zaczyna się od nauki podstawowych kroków. Tancerze przez godzinę pokazują jak wygląda konkretny taniec, a potem jest czas by się sprawdzić. Ale przede wszystkim dobrze bawić.

Potańcówki na rynku3Tydzień temu przewinęło się 30-40 osób, ale pogoda była kiepska. Zależało nam, żeby na początku przyłączali się do nas spacerowicze, a później imprezowicze, którzy zmierzają dopiero do klubów na zabawę – mówi Rafał Kowalkowski, pomysłodawca i organizator imprezy. – Przed tygodniem pogoda nie była łaskawa. Ale nasi tancerze tańczyli w strugach deszczu i to było ładne widowisko – dodaje.

Dziś prognozy też nie są optymistyczne. Jeśli się nie sprawdzą, potańcówka odbędzie się na rynku. Jeśli jednak będzie padać, przeniesie się w podcienia Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego). Impreza potrwa w godz. 17-22. Jest bezpłatna.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*