Reklama

Poczta Polska rozwiewa wątpliwości w sprawie całodobowej placówki w Katowicach

Grzegorz Żądło
Po tym jak napisaliśmy, że Poczta Polska likwiduje pocztę główną Katowicach, pojawiły się pytania i wątpliwości , czy od czerwca jakakolwiek placówka pocztowa w mieście będzie czynna całodobowo.

Od 1 czerwca Poczta Polska zamyka oddział przy ul. Pocztowej 9. To placówka funkcjonująca w tym miejscu od 131 lat i najstarsza poczta w Katowicach.

Jak tłumaczy państwowa spółka, powodem są oszczędności. “Z uwagi na uwarunkowania ekonomiczne spółki oraz zauważalny spadek popytu klientów na tradycyjne usługi, niezbędne jest wdrażanie procesów optymalizacyjnych” – informuje biuro prasowe Poczty Polskiej.

PP broni się, że w pobliżu, w odległości kilkuset metrów, są cztery inne placówki pocztowe, jednak mieszkańcy narzekają na decyzję państwowej spółki. Argumentują, że poczta przy ul. Pocztowej 9 to jedyne miejsce w województwie śląskim, w którym można nadać przesyłkę przez całą dobę.

Już kilka dni temu zapytaliśmy Pocztę Polską, czy wobec likwidacji placówki przy ul. Pocztowej, jakaś inna będzie czynna całodobowo. Okazuje się, że nie.

“Czas pracy placówek dostosowywany jest zarówno do zapotrzebowania na usługi, ale również do możliwości organizacyjnych. Należy podkreślić, że czas pracy placówek pocztowych jest co do zasady dłuższy aniżeli dostępność wielu instytucji, czy też innych podmiotów. Poczta Polska jako operator wyznaczony ma obowiązek utrzymania wymaganego wskaźnika dostępności do usług powszechnych, w tym odpowiedniej liczby czynnych placówek pocztowych. Ustawodawstwo obowiązujące spółkę nie przewiduje jednak obowiązku udostępniania placówek czynnych do godz. 24.00., ani też do utrzymywania placówek całodobowych” – odpowiedziało nam biuro prasowe PP.

Cały czas czekamy na odpowiedź pod jaką działalność został wynajęty budynek przy ul. Pocztowej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*