Reklama

Po poważnej kolizji tunel pod rondem w Katowicach został zamknięty

Redakcja
Po kolizji trzech samochodów zamknięty jest tunel pod rondem w kierunku Sosnowca. Samochód ciężarowy uderzył w ścianę i trzeba ją teraz naprawić. Może to potrwać do późnych godzin popołudniowych w czwartek.

Około godz. 09:30 w tunelu doszło do kolizji. Kierująca osobową toyotą, podczas zmiany pasa ruchu ze środkowego na lewy, wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w skodę. Kierująca tym drugim samochodem w tym momencie straciła nad nim panowanie i najechała na tył ciężarówki marki MAN. W wyniku tego uderzenia, kierowca ciężarówki wjechał w ścianę tunelu i uszkodził 3 panele konstrukcyjne. Wjazd do tunelu od strony Chorzowa został zablokowany, bo MZUiM musi naprawić konstrukcję. Nie wiadomo ile to potrwa, ale tunel może być zamknięty do późnych godzin popołudniowych w czwartek.


Tagi:

Komentarze

 1. Jerzy 4 stycznia, 2024 at 7:21 pm - Reply

  Czasem włos jeży się na głowie, jak się widzi prędkość z jaką niektórzy przejeżdżających przez tunel. Po kraksie w tunelu pół, a nawet całe Katowice stoją w korku. Dziw bierze, że do tej pory nie ma tam pomiaru prędkości. Władze miasta mają ten problem w d….

  • Rafał R 5 stycznia, 2024 at 8:14 am Reply

   Dokładnie. Tam powinien być odcinkowy pomiar prędkości zaczynający się grubo przed i kończący za tunelem. Blokady tunelu z powodu kolizji zdarzają się tam przecież regularnie niemal w każdym tygodniu. Też się dziwię, że policja jeszcze nie wnioskowała o postawienie tam chociażby zwykłego radaru. Chociaż odcinkowy byłby lepszy.

   • DD 5 stycznia, 2024 at 10:45 am Reply

    Żaden pomiar nie wyeliminuje tych co nie umieją jeździć. Z powodu jednostkowego przypadku cała reszta nie musi być karana, no chyba że proponujesz odpowiedzialność zbiorową.

    • kukura 5 stycznia, 2024 at 6:46 pm Reply

     Lol jak ma być karana?

     obowiązkiem jazdy zgodnie z przepisami?

 2. Poldi 4 stycznia, 2024 at 12:47 pm - Reply

  odebrać 99 % babom prawa jazdy ❗

  • Polonista 4 stycznia, 2024 at 6:26 pm Reply

   Stuprocentowym też!
   A przynajmniej tej jednej.

Dodaj komentarz

*
*