Reklama

Płytki elewacyjne – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Wybór konkretnego wykończenia elewacji to decyzja na lata. Dlatego warto poznać wszystkie dostępne na rynku opcje i zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Sprawdź, jakie zalety mają płytki elewacyjne i czy sprawdzą się jako wykończenie Twojego budynku!

Elewacja budynku to jeden z najistotniejszych aspektów wpływających na jego estetykę. Jest ona swoistą wizytówką i może nadać współczesnego charakteru zarówno nowo wybudowanym, jak i starszym budynkom. W ostatnim czasie dużą popularność zdobyły płytki elewacyjne, które są uważane za rozwiązanie niezwykle praktyczne, a przy tym bardzo atrakcyjne wizualnie. Co wyróżnia płytki elewacyjne?

Płytki elewacyjne estetyczne rozwiązanie na lata?

Wykończenie budynku przy pomocy płytek elewacyjnych pozwala uzyskać bardzo różnorodne efekty. Wśród dostępnych wzorów i kolorów płytek, każdy znajdzie produkt dostosowany do własnej wizji. Można zdecydować się na płytki w naturalnych kolorach – w odcieniach beżowych, czy szarościach. Bardzo popularne są też płytki elewacyjne imitujące cegłę. Do każdego rodzaju płytek można dobrać także różne odcienie fugi, ciemne, które podkreślą charakter wykończenia lub jasne, nadające lekkości.

Czy płytki elewacyjne są wytrzymałe?

Wybierając materiały do wykończenia budynku, trzeba zwrócić szczególną uwagę, na ich wytrzymałość. Płytki elewacyjne uważane są za jedno z najbardziej odpornych rozwiązań. Dzięki temu są materiałem, który przez lata będzie ozdobą elewacji. Płytki charakteryzują się bardzo niskim stopniem nasiąkliwości, dzięki temu są odporne na uszkodzenia spowodowane wilgocią. Ten rodzaj wykończenia jest też na tyle wytrzymały, że nie uszkodzą go nawet długotrwałe mrozy.

Płytki elewacyjne są uważane również za bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet przy uderzeniu na ich powierzchni nie powstają odpryski i ubytki. Wysokiej jakości płytki klinkierowe nie będą też zmieniać koloru i płowieć pod wpływem promieni słonecznych.

Łatwe w czyszczeniu płytki elewacyjne

Bardzo ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest nie tylko trwałość takiego rozwiązania, ale także łatwość w utrzymaniu czystości. Płytki elewacyjne nie wymagają specjalistycznych zabiegów oczyszczających. Większość zabrudzeń powstałych przy standardowej eksploatacji można usunąć zwykłą wodą pod ciśnieniem. To właśnie dlatego płytki elewacyjne uważane są za bardzo wygodne rozwiązanie, które niemal nie wymaga dodatkowych czynności pielęgnacyjnych.

Płytki elewacyjne – łatwy montaż

Bardzo dużą zaletą płytek elewacyjnych jest możliwość uzyskania estetycznego rezultatu, w bardzo krótkim czasie. Takie płytki są łatwe do ułożenia, nie wymagają też bardzo specjalistycznych maszyn. Niewielki rozmiar ułatwia także precyzyjny montaż, również w przypadku elewacji o nietypowym kształcie. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż takich płytek, warto dowiedzieć się, jakiego rodzaju kleju potrzebujesz. Trzeba też zastosować się do wszystkich zaleceń producenta.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*