Reklama

PiS po czterech latach wraca do Katowic. Ruszyła konwencja programowa

Ł. K.
Rozpoczęła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Po raz kolejny partia zamierza pracować tu nad nowym programem. Ten ma dać zwycięstwo PiS w nadchodzących wyborach.

Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica jest wiarygodna, ciężko pracuje i jest zawsze blisko ludzi – mówił w wicepremier Piotr Gliński podczas otwarcia konwencji programowej PiS. W MCK rozpoczęło się być może najważniejsze przed jesiennymi wyborami spotkanie. W trakcie trzydniowej konwencji partia chce podsumować dotychczasowe działania. Jak powiedział Gliński, większość założeń sprzed czterech lat udało się zrealizować. Niemal dokładnie 4 lata temu w tym samym miejscu odbyła się konwencja, po której PiS wygrało wybory. Zresztą wtedy hasło konwencji, czyli „Myśląc: Polska” było takie samo jak teraz. Wzorem tamtego wydarzenia, partia chce opracować zarys nowego programu. Ten program ma z kolei zaprowadzić partię do kolejnego sukcesu wyborczego.

Zaprezentujemy w trakcie naszych trzydniowych obrad wiele nowych pomysłów i zamierzeń. Niektóre z nich będą pewnie testowane w debacie z ekspertami, poddawane krytyce. Nie boimy się żadnej krytyki i otwartej debaty. Mało tego, nie boimy się nowych wyzwań programowych, a otwarty dialog ze społeczeństwem, ekspertami, a także naszymi adwersarzami jest naszym obowiązkiem – mówił Gliński i dodał, że takiej samej otwartości życzy opozycji. Najważniejszym dniem konwencji PiS w Katowicach będzie sobota. Wystąpią wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Następnie przemówią wicepremier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki. Całą konwencję w niedzielę ma podsumować prezes Prawa i Sprawiedliwości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*